PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : τι ελκύει μια γυναικα σε εναν αντρα?

kostas87
27-04-2012, 23:44
Σιγουρα ακουγετε σαν θεμα κουτσομπολιστικου περιοδικου αλλα πραγματικα θα ηθελα να ακουσω τι θεωρει μια γυναικα σεξυ σε εναν αντρα
τι την ελκυει?θα ηθελα να ακουσω αποψεις!!!

BloodyKate
27-04-2012, 23:47
δεν ξερεις?
αυτοκινητο πορτοφολι ... καταντια...

kostas87
27-04-2012, 23:48
εχουν γινει τοσο ασχημα λες τα πραγματα?

Blue1
27-04-2012, 23:51
Bloodykate, άντρας ή γυναικα εισαι;

Μάλλον γυναικα πρέπει να σαι και απορω με τις απαντησεις που δινεις

BloodyKate
27-04-2012, 23:55
γυναικαρα με τα ολα της ειμαι ...
αυτα που βλεπω λεω

Lampros
27-04-2012, 23:57
γυναικαρα με τα ολα της ειμαι ...
αυτα που βλεπω λεω

Και η ειλικρίνεια έχει το τίμημα της .....

Lampros
27-04-2012, 23:58
Σιγουρα ακουγετε σαν θεμα κουτσομπολιστικου περιοδικου αλλα πραγματικα θα ηθελα να ακουσω τι θεωρει μια γυναικα σεξυ σε εναν αντρα

Θα ακούσεις πολλα Κώστα .... περίμενε .....

BloodyKate
27-04-2012, 23:59
Bloodykate, άντρας ή γυναικα εισαι;

Μάλλον γυναικα πρέπει να σαι και απορω με τις απαντησεις που δινεις

να μην απορεις.. ειναι καθε μερα ολα γυρω μας δεν βλεπεις? που ζεις?
τι να υπερασπιστω τις γυναικες απο τη στιγμη που εχουν ξεφυγει και δεν συμβιβαζονται με τιποτα?

Blue1
28-04-2012, 00:01
Δε γουσταρεις το χαρακτήρα των γυναικών; Στο έγραψα και στο άλλο ποστ, δε βλέπω καθολου δικαιολογητική σταση απέναντι τους. Τις λιθοβολεις ανελέητα όταν λες "πορτοφολι, αυτοκινητο".

Καθε άνθρωπος θέλει το καλύτερο για τον εαυτό του με σκοπό την καλοπέραση. Γιατι οι άντρες δεν θέλουν γυναικα με πορτοφολι και αυτοκινητο; Μια χαρα τους πέφτει για να μην οδηγουν κιολας. 18 χρονια οδηγω, εγω όλο τους κανω τον σωφερ. Επίσης έχει γεμισει ο κοσμος προικοθήρες, ιδιαιτερα τωρα με τη κριση. Να μου πεις ότι οι άνθρωποι, άντρες-γυναικες, ειναι γενικά συμφεροντολόγοι να το παραδεχτώ. Αλλά συ τα ριχνεις στις γυναικες. Ειναι άδικο.

Lampros
28-04-2012, 00:02
να μην απορεις.. ειναι καθε μερα ολα γυρω μας δεν βλεπεις? που ζεις?
τι να υπερασπιστω τις γυναικες απο τη στιγμη που εχουν ξεφυγει και δεν συμβιβαζονται με τιποτα?

Ένταξη υπάρχουν και σωστές γυναίκες , δέν ειναι έτσι για όλες .

kostas87
28-04-2012, 00:02
ειμαι ολος αυτια και πολυ περιεργος να ακουσω αποψεις.τωρα οσο αφορα τα λεφτα και την καταντια νομιζω πως κοπελα που ελκυετε απο αυτο δε εχει γνωρισει και τιποτα καλο στη ζωη της και ειναι κριμα.και αντρας που νομιζει οτι ετσι θα κερδισει γκομενα σε πιο σοβαρο επιπεδο περα απο μια βραδια η για διασκεδαση γελασμενος.γνωμη μου

Lampros
28-04-2012, 00:08
Δε γουσταρεις το χαρακτήρα των γυναικών; Στο έγραψα και στο άλλο ποστ, δε βλέπω καθολου δικαιολογητική σταση απέναντι τους. Τις λιθοβολεις ανελέητα όταν λες "πορτοφολι, αυτοκινητο".

Καθε άνθρωπος θέλει το καλύτερο για τον εαυτό του με σκοπό την καλοπέραση. Γιατι οι άντρες δεν θέλουν γυναικα με πορτοφολι και αυτοκινητο; Μια χαρα τους πέφτει για να μην οδηγουν κιολας. 18 χρονια οδηγω, εγω όλο τους κανω τον σωφερ. Επίσης έχει γεμισει ο κοσμος προικοθήρες, ιδιαιτερα τωρα με τη κριση. Να μου πεις ότι οι άνθρωποι, άντρες-γυναικες, ειναι γενικά συμφεροντολόγοι να το παραδεχτώ. Αλλά συ τα ριχνεις στις γυναικες. Ειναι άδικο.

Σωστο και αυτο , έτσι ειναι ....

BloodyKate
28-04-2012, 00:10
Ένταξη υπάρχουν και σωστές γυναίκες , δέν ειναι έτσι για όλες .

φυσικα και δεν ειναι ολες λαμπρο αν ηταν ολες θα ντρεπομουν να σκασω μυτη εξω απο το σπιτι μου :Ρ

kostas87
28-04-2012, 00:14
κοιτα απο τι μια εχεις δικιο ΒloodyKate απα την αλλη φταινε και οι αντρες που εχουν γινει χεστηδες και δε πατανε ποδι και αφησαν πολυ αερα.δε ενοω τον αντρα βαρυ πεπονι και βαρυμαγκα αλλα σε μερικα θελει να δειχνεις χαρακτηρα.(αυτο προυποθετει να εχεις βεβαια).οταν απο φοβο μην χασεις μια γκομενα χανεις την αξιοπρεπεια σου πως να μην παρει αερα η γυναικα?οταν ενδειδεις σε ψυχολογηκες απειλες πως να μην το εκμεταλευτη?ειναι γυναικες και σιγουρα με δυο τρια παιχνιδακια κερδιζουν οποιον θελουν.εκει ακριβος ενας αντρας πρεπει να βρει εναν τροπο να ξεχωρισει

BloodyKate
28-04-2012, 00:20

μα τι προσπαθεις να κανεις? να μου πας κοντρα? να μου αλλαξεις αποψη? δεν με ενδιαφερει
εσυ κοπελια μπορει να μην εισαι ετσι να μην κοιτας το πορτοφολι και το αυτοκινητο δεν με νοιαζει κιολας
αλλα στην πλειοψηφια τους οι γυναικες εχουν ξεφυγει οπως ειπα και πριν

kostas87
28-04-2012, 00:30
το θεμα ειναι τι βρισκεται ελκυστηκο και σεξυ σε εναν αντρα εμφανισιακα και ψυχολογικα .δε χρειαζονται κοντρες παρα μονο αποψεις :)περα παο πορτοφολια και λεφτα δε εχετε να προσθεσεται κατι αλλο?

λιλιουμ
28-04-2012, 00:36
εμφανισιακα, μπορω να αρχισω να παραθετω φωτογραφιες σεξυ αντρων, φοβαμαι ομως οτι θα ξημερωσουμε :p
ψυχολογικα, να εχει αυτοπεποιθηση, να ειναι δυναμικος, δημιουργικος, ανεξαρτητος, να μην κολλαει/δειλιαζει, να εχει χιουμορ και μυαλο, και να αγαπαει με παθος και αφοσιωση, κι οτι λεει να μην το ξελεει, να εχει μπεσα. Να ειναι αντρας με λιγα λογια. Αυτα βρισκω σεξυ.
Πρεπει να ανοιξουμε ενα θεμα να δουμε τι βρισκετε και εσεις οι αντρες σεξυ σε μια γυναικα, περα απο την εμφανιση! Κανε τον κοπο :p

kostas87
28-04-2012, 00:45
λεπτομεριες θελω!!!αυτα ειναι σαν να σου λεω εγω ψηλη ξανθια και να μαγειρευει!:P

λιλιουμ
28-04-2012, 00:48
λεπτομερειες ειναι, ποσο λιανα να κανεις την αυτοπεποιθηση? Οποιος καταλαβε καταλαβε! Μετα περιγραφεις ανρθωπο.
Τι εχει η ψηλη ξανθια δλδ, πως πρεπει να μου την περιγραψεις? ξανθο μελι ανοιχτο αποχρωση 136 λορεαλ με ανταυγειες πλατινε μηκος μεχρι τον ωμο κυματιστο με φραντζα, υψος 1,76?

kostas87
28-04-2012, 00:50
yeap ok :)

nflu
28-04-2012, 00:50
Εγω πριν πολλα χρονια ειχα ζητησει απο το καλο συμπαν εναν αντρα ψηλο,μελαχροινο,απλο,με καλη καρδια,να αγαπαει τα ζωα και να ακουει καλη μουσικη,επισης τον ειχα ζητησει και ορφανο για να μην εχω πεθερα......προς μεγαλη μου εκπληξη τον βρηκα ακριβως ετσι και ειμαστε τωρα 11 χρονια μαζι κι αγαπημενοι......(τωρα με την οικονομικη κριση σκεφτομαι μηπως επρεπε να ζητησω να εχει και λεφτα...χε χε)

Lampros
28-04-2012, 00:59
Εγω πριν πολλα χρονια ειχα ζητησει απο το καλο συμπαν εναν αντρα ψηλο,μελαχροινο,απλο,με καλη καρδια,να αγαπαει τα ζωα και να ακουει καλη μουσικη,επισης τον ειχα ζητησει και ορφανο για να μην εχω πεθερα......προς μεγαλη μου εκπληξη τον βρηκα ακριβως ετσι και ειμαστε τωρα 11 χρονια μαζι κι αγαπημενοι......(τωρα με την οικονομικη κριση σκεφτομαι μηπως επρεπε να ζητησω να εχει και λεφτα...χε χε)

Ωραίο , πολυ όμορφο !!!

Tasos75
28-04-2012, 01:02
εμφανισιακα, μπορω να αρχισω να παραθετω φωτογραφιες σεξυ αντρων, φοβαμαι ομως οτι θα ξημερωσουμε :p (= 10 χαρακτηριστικά μινιμούμ)
ψυχολογικα, 1να εχει αυτοπεποιθηση, 2 να ειναι δυναμικος, 3 δημιουργικος, 4 ανεξαρτητος, 5 να μην κολλαει/6 δειλιαζει, 7 να εχει χιουμορ και 8 μυαλο, και 9να αγαπαει με παθος και 10 αφοσιωση, κι 11οτι λεει να μην το ξελεει, να εχει μπεσα. Να ειναι αντρας με λιγα λογια. Αυτα βρισκω σεξυ.
Πρεπει να ανοιξουμε ενα θεμα να δουμε τι βρισκετε και εσεις οι αντρες σεξυ σε μια γυναικα, περα απο την εμφανιση! Κανε τον κοπο :p

Κώστα μέτρα σε τρεις γραμμές πόσα βγαίνουν και φτιάξε ψυχολογία!. Τί το' θελες το γκάλοπ βραδιάτικα...

nflu
28-04-2012, 01:03
Ευχαριστω Λαμπρο ευχομαι και την πραγματοποιηση των δικων σου ονειρων.....και πιστευω πως ετσι θα γινει.

Tasos75
28-04-2012, 01:03
...διπλογράφτηκε.....

λιλιουμ
28-04-2012, 01:05
Ακουει το συμπαν! Χωρις πλακα, κι εγω πριν δυο χρονια ειπα οτι θελω εναν αντρα να εχει ενα και μοναδικο χαρακτηριστικο, και μου ηρθε, αν το ηξερα θα ειχα κανει μια λιστα :p :p

Lampros
28-04-2012, 01:06
Ευχαριστω Λαμπρο ευχομαι και την πραγματοποιηση των δικων σου ονειρων.....και πιστευω πως ετσι θα γινει.

Και εγω ευχαριστω , καληνύχτα .

Gothly
28-04-2012, 01:08
κωστα εγω θα απαντήσω με βάση εμένα μόνο, γιατί με βάση τη πλειοψηφία, δε ξερω :\
Εμένα με ελκύει ο χαρακτήρας του άλλου, η προσπάθειά του να με κατακτήσει κ να με 'κυνηγήσει' με ελκύει, με ιντριγκάρει! κ νομίζω είναι βασικό στοιχείο για μενα..
Τουλάχιστον με αυτούς τους άντρες κολλάω απ'οτι εχω καταλάβει.

Δε ξέρω αν όντως υπάρχουν τόσες πολλές κοπέλες που κοιτάνε το χρήμα, αλλά για να'χω αυτη την αποψη εγώ φαντάζομαι πως θα υπάρχουν κ άλλες κοπέλες. Αυτο το λεω γι'αυτους που λενε οτι οι γυναικες κοιτανε πλεον μονο το χρημα.
Και σου λεω κ γω... καποια στιγμη (ισως κ αυριο , ποτε δε ξερεις) θα πεθάνουμε! Τι να τα κανω τα χρυσα ρολογια κ ολα τα αλλα ακριβα πραγματα? θα τα παρω στο ταφο μου?!

kaity
28-04-2012, 01:33
συμφωνω. τι μας νοιαζει το πορτοφολι αν ο αλλος δε σε εξιταρει δε σε κυνηγαει...εκει τρελαινεσαι, ειναι ο μοναδικος.αλλα λιγοι το κανουν.αν δεν τους κατσεις πανε σε αλλη

kostas87
28-04-2012, 02:55
κωστα εγω θα απαντήσω με βάση εμένα μόνο, γιατί με βάση τη πλειοψηφία, δε ξερω :\
Εμένα με ελκύει ο χαρακτήρας του άλλου, η προσπάθειά του να με κατακτήσει κ να με 'κυνηγήσει' με ελκύει, με ιντριγκάρει! κ νομίζω είναι βασικό στοιχείο για μενα..
Τουλάχιστον με αυτούς τους άντρες κολλάω απ'οτι εχω καταλάβει.

Δε ξέρω αν όντως υπάρχουν τόσες πολλές κοπέλες που κοιτάνε το χρήμα, αλλά για να'χω αυτη την αποψη εγώ φαντάζομαι πως θα υπάρχουν κ άλλες κοπέλες. Αυτο το λεω γι'αυτους που λενε οτι οι γυναικες κοιτανε πλεον μονο το χρημα.
Και σου λεω κ γω... καποια στιγμη (ισως κ αυριο , ποτε δε ξερεις) θα πεθάνουμε! Τι να τα κανω τα χρυσα ρολογια κ ολα τα αλλα ακριβα πραγματα? θα τα παρω στο ταφο μου?!

η προσπαθεια να σε κατακτησει λοιπον.αρα επιβεβαιωση οτι αξιζεις?γιατι ομως?σε ενα μπαρ να πας 10 θα περασουν να στην πεσουν.αυτο δε σε επιβαιβεωνει?

kostas87
28-04-2012, 02:57
οταν ομως γινεται απο εσας δηλαδη σε κηνηγανε νιωθεις ασφαλεια και ξαφνου επειδει κατα κορον πολιορκεισαι παρατας αυτο που εχεις απλα για κατι νεο ετσι δε ειναι?γιατι για εσας να ειναι τοσο βολικα παντα?εχεται το ατου να βρισκεται και εμεις να κυνηγαμε(συνηθως).

kostas87
28-04-2012, 02:58
συμφωνω. τι μας νοιαζει το πορτοφολι αν ο αλλος δε σε εξιταρει δε σε κυνηγαει...εκει τρελαινεσαι, ειναι ο μοναδικος.αλλα λιγοι το κανουν.αν δεν τους κατσεις πανε σε αλλη
οταν ομως γινεται απο εσας δηλαδη σε κηνηγανε νιωθεις ασφαλεια και ξαφνου επειδει κατα κορον πολιορκεισαι παρατας αυτο που εχεις απλα για κατι νεο ετσι δε ειναι?γιατι για εσας να ειναι τοσο βολικα παντα?εχεται το ατου να βρισκεται και εμεις να κυνηγαμε(συνηθως).

Φιλομαθής
28-04-2012, 12:05
Καλημέρα Kosta , μεγάλο θέμα έχεις ανοίξει , νομίζω πως υπάρχει ένας αμέτρητος αριθμός διαφορετικών απαντήσεων , αν λάβουμε υπόψη μας την διαφορετικότητα τον ανθρώπων , την εξατομικευμένη και υποκειμενική αντίληψη του όμορφου , του ιδανικού , του sexy , της επιρροές του γονεϊκού προτύπου , και τον ανασφαλειών υπεροχής - επιβεβαίωσης !
Η επικρατούσα τάση πλειοψηφίας ( όπως την αντιλαμβάνομαι ο ίδιος ) είναι από την μια ο τύπος άντρα Σάκη Ρουβά , και από την άλλη ο πακετομένος !
Η τάση που θα έπρεπε να είναι κατά την γνώμη μου η επικρατέστερη : O άντρας που εκπέμπει σιγουριά ξέρει ποιος είναι , τι θέλει , και δεν διστάζει να το διεκδικήσει !

Christina82
28-04-2012, 12:22
η προσπαθεια να σε κατακτησει λοιπον.αρα επιβεβαιωση οτι αξιζεις?γιατι ομως?σε ενα μπαρ να πας 10 θα περασουν να στην πεσουν.αυτο δε σε επιβαιβεωνει?

Δεν γίνεται για την επιβεβαιωση Κώστα! Απλά είναι το πάθος και η θέληση που έχεις για μια γυναίκα και αυτο θέλουν κάποιες να το έχουν αλλά απο αυτον που θέλουν. Τι μας νοιάζουν οι άλλοι? Και εμένα μου την πεφτουν όλη την ώρα αλλά αδιαφορώ γιατι δεν με ενδιαφερει να παίρνω τιποτα απο αυτους...

Christina82
28-04-2012, 12:24
Καλημέρα Kosta , μεγάλο θέμα έχεις ανοίξει , νομίζω πως υπάρχει ένας αμέτρητος αριθμός διαφορετικών απαντήσεων , αν λάβουμε υπόψη μας την διαφορετικότητα τον ανθρώπων , την εξατομικευμένη και υποκειμενική αντίληψη του όμορφου , του ιδανικού , του sexy , της επιρροές του γονεϊκού προτύπου , και τον ανασφαλειών υπεροχής - επιβεβαίωσης !
Η επικρατούσα τάση πλειοψηφίας ( όπως την αντιλαμβάνομαι ο ίδιος ) είναι από την μια ο τύπος άντρα Σάκη Ρουβά , και από την άλλη ο πακετομένος !
Η τάση που θα έπρεπε να είναι κατά την γνώμη μου η επικρατέστερη : O άντρας που εκπέμπει σιγουριά ξέρει ποιος είναι , τι θέλει , και δεν διστάζει να το διεκδικήσει !

Σάκης Ρουβάς??? μπλιαχ... μονο οταν ήμουν 7 ημουν φαν!

λιλιουμ
28-04-2012, 12:35

Υπαρχουν δυο κατηγοριες αντρων, αυτοι που τους αρεσει το κυνηγι, αλλα ειναι και χαλαροι αν τους την πεσει καποια, και αυτοι που γκρινιαζουν επειδη δε θελουν να κυνηγανε για χ ψ λογους και τα θελουν ολα ετοιμα και ευκολα. Ξεχασα να πω οτι σεξυ βρισκω την πρωτη κατηγορια. Ο φιλος μου δεν εχει γκρνιαξει ποτε επειδη επερεπε να προσπαθησει για να κατακτησει καποιες, ισα ισα του αρεσει και παινευεται, ουτε που απο μερικες εφαγε χυλοπιτες! Θα ηταν πολυ ξενερωτικο!

Christina82
28-04-2012, 12:41
Εμένα μου αρέσουν οι αληθινοι άντρες, με ελκύουν οι αντρες με την σημασια του άντρα και όχι του ζώου. Να έχει αξίες.. Να είναι μεγαλόψυχος! Να ξέρει να φέρεται σε μια γυναίκα..

μαρκελα
28-04-2012, 12:46
Άποψή μου είναι πως θέλουμε έναν σύντροφο, που να είναι επιθυμητός.., που νάχεις μαζί του καλή επικοινωνία και κοινά ενδιαφέροντα.
Μ' άλλα λόγια απαραίτητος ως πραγματικός φίλος πρώτα, αλλά κι ο εραστής, που παρέχει ασφάλεια από τη μια και παράλληλα είναι
τρυφερός, στοργικός και με φροντίδα. ;)

Lampros
28-04-2012, 12:48
Σάκης Ρουβάς??? μπλιαχ... μονο οταν ήμουν 7 ημουν φαν!

Χαχαχαχααχχαχαχααχχαχαχαχ χαχαχ. Καλο , είχες και αφισα στο δωμάτιο σου ?

Lampros
28-04-2012, 12:51
Άποψή μου είναι πως θέλουμε έναν σύντροφο, που να είναι επιθυμητός.., που νάχεις μαζί το καλή επικοινωνία και κοινά ενδιαφέροντα.
Μ' άλλα λόγια απαραίτητος ως πραγματικός φίλος πρώτα, αλλά κι ο εραστής, που παρέχει ασφάλεια από τη μια και παράλληλα είναι

Μπράβο Μαρκέλα , μπράβο !!!!

Christina82
28-04-2012, 12:56
Χαχαχαχααχχαχαχααχχαχαχαχ χαχαχ. Καλο , είχες και αφισα στο δωμάτιο σου ?

Θα σε σκοτώσω Λάμπρο!!! :D Αφίσες ποτε δεν είχα αλλά στο "ξανα" αχ ήταν πολύ ερωτεύσιμο τραγουδι χαχαχαχααα! :D

Christina82
28-04-2012, 12:57
Άποψή μου είναι πως θέλουμε έναν σύντροφο, που να είναι επιθυμητός.., που νάχεις μαζί του καλή επικοινωνία και κοινά ενδιαφέροντα.

Μαρκέλα αυτο που λες με εκφράζει απολυτα! :)

YannisCrete
28-04-2012, 13:03
Εγω πριν πολλα χρονια ειχα ζητησει απο το καλο συμπαν ....

Εγω όποτε ζητήσω κάτι μου έρχεται το ανάποδο ή δεν μου έρχεται και καθόλου... τελικά κατι παίζεται εδω, φαίνεται άλλοι έχουν ενδοεπικοινωνία με τον Θεό και άλλοι με τον διάολο ή ο Θεός (εσεις το ονομάζετε συμπαν, τεσπα) έχει διαχωρίσει τους ανθρώπους σε 2 κατηγορίες όπου τους μεν αγαπά, τους δε μισεί.

Lampros
28-04-2012, 13:05
Θα σε σκοτώσω Λάμπρο!!! :D Αφίσες ποτε δεν είχα αλλά στο "ξανα" αχ ήταν πολύ ερωτεύσιμο τραγουδι χαχαχαχααα! :D

Γιατι καλε , όλα τα κοριτσακια τον Σακη είχαν στο δωμάτιο τους .....
Εμένα μου άρεσε εκείνο που ελεγε .... Θα σου κανω μακαρόνια με κιμά για να φας ... σου άνοιγε την όρεξη και ας μην είχες .....

nflu
28-04-2012, 13:24
Εγω όποτε ζητήσω κάτι μου έρχεται το ανάποδο ή δεν μου έρχεται και καθόλου... τελικά κατι παίζεται εδω, φαίνεται άλλοι έχουν ενδοεπικοινωνία με τον Θεό και άλλοι με τον διάολο ή ο Θεός (εσεις το ονομάζετε συμπαν, τεσπα) έχει διαχωρίσει τους ανθρώπους σε 2 κατηγορίες όπου τους μεν αγαπά, τους δε μισεί.

Ξερεις κατι μαλλον κατι μου χρωστουσε κι εμενα το ρημαδι το συμπαν γιατι σε ολη μου την ζωη εχω φτυσει ποταμια αιμα....αλλωστε δεν ηταν ο μεγαλος μου ερωτας ο πρωτος που λενε που με πληγωσε οσο δεν φανταζεσαι και το μονο που δεν εκανα ηταν να πεθανω.....(μεγα λαθος)
Θα ερθει και η σειρα σου....μην ανησυχεις.....:)

Remedy
28-04-2012, 13:43
δεν πιστευω στην θεωρια "του συμπαντος". μα με τπτ!
κατα την γνωμη μου ειναι απλα μια ανακουφιστικη σκεψη για να καλυψουν τις ελλειψεις τους οσοι την κανουν..
εχουμε αυτα που μας αξιζουν, αρκει να τα διεκδικησουμε ΑΛΛΑ να εχουμε και τις αναλογες προδιαγραφες .
κοινως "τα μεταξωτα βρακια, θελουν κι επιδεξιους κωλους" ;)

YannisCrete
28-04-2012, 13:52
Ξερεις κατι μαλλον κατι μου χρωστουσε κι εμενα το ρημαδι το συμπαν γιατι σε ολη μου την ζωη εχω φτυσει ποταμια αιμα....αλλωστε δεν ηταν ο μεγαλος μου ερωτας ο πρωτος που λενε που με πληγωσε οσο δεν φανταζεσαι και το μονο που δεν εκανα ηταν να πεθανω.....(μεγα λαθος)
Θα ερθει και η σειρα σου....μην ανησυχεις.....:)
Απο λόγια χορτάσαμε, η πράξη άλλα δείχνει... Γενικά ρε παιδί μου, ότι θέλω δεν μου ρχεται και οτι δεν θέλω μου ρχεται. Τα ίδια και με τις γυναίκες, αυτός ο καταραμένος κανόνας του "οτι φτύνεις κολλάει και το ανάποδο"... ΑΡΑ ποτε δεν πρόκειται να βρω αυτο που θα με κάνει ευτυχισμένο, έτσι απλά. Πάντως μπορω να πω οτι είμαι απο τους λίγους που ξέρουν πραγματικά τι θέλουν, συγκεκριμένα.
Όσο γι αυτο που γράφεις περι πρώτου έρωτα και πληγώματος κτλ, εγω όσο περισσότερο ήθελα να τον ξεπεράσω τόσο το ανάποδο συνέβαινε. Η επιβεβαίωση του κανόνα που έγραψα παραπάνω με τα μπολντ. Και το γαμώτο της υπόθεσης ξέρεις ποιο είναι? Ότι αντικειμενικά η συγκεκριμένη δεν άξιζε ουτε για φτύσιμο. Και ντρέπομαι γι αυτό, πάρα πολύ.

Φιλομαθής
28-04-2012, 13:54
κατα την γνωμη μου ειναι απλα μια ανακουφιστικη σκεψη για να καλυψουν τις ελλειψεις τους οσοι την κανουν..
εχουμε αυτα που μας αξιζουν, αρκει να τα διεκδικησουμε ΑΛΛΑ να εχουμε και τις αναλογες προδιαγραφες .
αν και συμφωνώ γενικότερα στην άποψη σου , αλλά θα διαφοροποιηθώ ελάχιστα στο σημείο που μαρκάρω : η αξία κάθε ανθρώπου δύσκολα προσδιορίζεται , εγώ θεωρώ ότι και σε αυτό το θέμα αλλά και γενικότερα Έχουμε τόσο όσο έχουμε προσπαθήσει !

YannisCrete
28-04-2012, 13:57
εχουμε αυτα που μας αξιζουν, αρκει να τα διεκδικησουμε ΑΛΛΑ να εχουμε και τις αναλογες προδιαγραφες + επιλογές .

F i x e d !

YannisCrete
28-04-2012, 13:59
Έχουμε τόσο όσο έχουμε προσπαθήσει !
Άκυρο το τσιτάτο. Έχω παραδείγματα απο γνωστούς και φίλους όπου ισχύει το εντελώς ανάποδο.

Remedy
28-04-2012, 14:00
αν και συμφωνώ γενικότερα στην άποψη σου , αλλά θα διαφοροποιηθώ ελάχιστα στο σημείο που μαρκάρω : η αξία κάθε ανθρώπου δύσκολα προσδιορίζεται , εγώ θεωρώ ότι και σε αυτό το θέμα αλλά και γενικότερα Έχουμε τόσο όσο έχουμε προσπαθήσει !

μπορει να προσπαθουμε ανεδαφικα ομως, φιλομαθη.
χρειαζεται και αξια αλλα και αυτογνωσια.
αν πχ, η κυρια "τιποτε" προσπαθει με νυχια και με δοντια να μπει στην ζωη του πριγκηπα γουιλιαμ, οσες ζωες και να προσπαθει, θα καταληγει μονη της.

nflu
28-04-2012, 14:00

Κοιτα ουτε εγω πιστευω στην θεωρια του συμπαντος....απλα το χρησιμοποιω χαριτολογωντας.Μαλλον ειναι και θεμα τυχης και ποσο εισαι ετοιμος να δεις τι υπαρχει μπροστα σου.Τωρα για το αν εχουν ολοι αυτο που τους αξιζει ειναι πολυ σχετικο.....ισως με την ωριμοτητα της ηλικιας οταν τα εχεις βρει με τον εαυτο σου και εχεις εμπειριες.Οταν ομως ξεκινας την ζωη σου εξαρταται κι απο τι αφετηρια την ξεκινας.....αλλιως ειναι για παραδειγμα να βγαινεις απο μια οικογενεια που σε εχει γαμ....ει και δεν σε εχει στηριξει απολυτως σε τιποτα κι αλλιως απο μια φυσιολογικη.....κι ακομα καλυτερα βεβαια απο μια πραγματικα αγαπημενη οικογενεια.Στην μια περιπτωση ειναι σαν να κουβαλας ενα βαρυ σακο με σκ....τα ενω στις αλλες απλα πρεπει να προχωρησεις.Το τι αξιζει λοιπον ο καθενας ειναι πολυ σχετικο.....

Remedy
28-04-2012, 14:04
Κοιτα ουτε εγω πιστευω στην θεωρια του συμπαντος....απλα το χρησιμοποιω χαριτολογωντας.Μαλλον ειναι και θεμα τυχης και ποσο εισαι ετοιμος να δεις τι υπαρχει μπροστα σου.Τωρα για το αν εχουν ολοι αυτο που τους αξιζει ειναι πολυ σχετικο.....ισως με την ωριμοτητα της ηλικιας οταν τα εχεις βρει με τον εαυτο σου και εχεις εμπειριες.Οταν ομως ξεκινας την ζωη σου εξαρταται κι απο τι αφετηρια την ξεκινας.....αλλιως ειναι για παραδειγμα να βγαινεις απο μια οικογενεια που σε εχει γαμ....ει και δεν σε εχει στηριξει απολυτως σε τιποτα κι αλλιως απο μια φυσιολογικη.....κι ακομα καλυτερα βεβαια απο μια πραγματικα αγαπημενη οικογενεια.Στην μια περιπτωση ειναι σαν να κουβαλας ενα βαρυ σακο με σκ....τα ενω στις αλλες απλα πρεπει να προχωρησεις.Το τι αξιζει λοιπον ο καθενας ειναι πολυ σχετικο.....

μα και βεβαια.
το "αξιζει" δεν το βαζω μονο απο αποψη φυσικων προσοντων, ουτε και φιλοσοφικα. το "αξιζει" εμπεριεχει την ψυχικη και συναισθηματικη μας κατασταση οπως ειναι διαμορφωμενη την δεδομενη στιγμη. δεν σημαινει οτι δεν φταιει κανεις αλλος εκτος απο εμας γι αυτην.
φυσικα και μπορει να φταινε και οι γονεις και οι προηγουμενες αποτυχιες και πολλα πολλα αλλα.
το ποιντ μου ομως ειναι, να μαθουμε να αποδιδουμε τις αποτυχιες μας εκει που αναλογουν ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ

nflu
28-04-2012, 14:13
Απο λόγια χορτάσαμε, η πράξη άλλα δείχνει... Γενικά ρε παιδί μου, ότι θέλω δεν μου ρχεται και οτι δεν θέλω μου ρχεται. Τα ίδια και με τις γυναίκες, αυτός ο καταραμένος κανόνας του "οτι φτύνεις κολλάει και το ανάποδο"... ΑΡΑ ποτε δεν πρόκειται να βρω αυτο που θα με κάνει ευτυχισμένο, έτσι απλά. Πάντως μπορω να πω οτι είμαι απο τους λίγους που ξέρουν πραγματικά τι θέλουν, συγκεκριμένα.
Όσο γι αυτο που γράφεις περι πρώτου έρωτα και πληγώματος κτλ, εγω όσο περισσότερο ήθελα να τον ξεπεράσω τόσο το ανάποδο συνέβαινε. Η επιβεβαίωση του κανόνα που έγραψα παραπάνω με τα μπολντ. Και το γαμώτο της υπόθεσης ξέρεις ποιο είναι? Ότι αντικειμενικά η συγκεκριμένη δεν άξιζε ουτε για φτύσιμο. Και ντρέπομαι γι αυτό, πάρα πολύ.

Καλα,οταν ερωτευτεις πολυ και πραγματικα πρεπει να εισαι τουλαχιστον συναισθηματικα υγιης για να μπορεσεις να προχωρησεις εστω κι αν μεσα σου πονας....εγω παντως δεν ημουν.ενα λαθος που κανεται πολλες φορες οι αντρες,χωρις αυτο να ειναι απολυτο,ειναι πως συχνα μπερδευεται το εξω με το μεσα της γυναικας.Φυσικα αυτο δεν σημαινει πως πρεπει να κοιταξεις απαραιτητα μια ασχημη.Εχω δει πανεμορφες κοπελες που ηταν τα καλυτερα παιδια και ασχημες που ηταν οι χειροτερς καρι....ες.Απλα ξεγιελεσται ευκολα απο αυτο που θελει να σας δειξει μια γυναικα και σας διαφευγει αυτο που παραγματικα ειναι.....ωστοσο υπαρχουν αλανθαστα σημαδια απο την πρωτη στιγμη για το αν ενας ανθρωπος αξιζει ή οχι.....

nflu
28-04-2012, 14:16
μα και βεβαια.
το "αξιζει" δεν το βαζω μονο απο αποψη φυσικων προσοντων, ουτε και φιλοσοφικα. το "αξιζει" εμπεριεχει την ψυχικη και συναισθηματικη μας κατασταση οπως ειναι διαμορφωμενη την δεδομενη στιγμη. δεν σημαινει οτι δεν φταιει κανεις αλλος εκτος απο εμας γι αυτην.
φυσικα και μπορει να φταινε και οι γονεις και οι προηγουμενες αποτυχιες και πολλα πολλα αλλα.
το ποιντ μου ομως ειναι, να μαθουμε να αποδιδουμε τις αποτυχιες μας εκει που αναλογουν ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΥΜΠΑΝ

Σε αυτο συμφωνω,ερχεται καποια στιγμη που τα αλλοθι τελειωνουν και ετσι πρεπει να γινει για να πουμε οτι ωριμασαμε....απλα στην αρχη ειναι δυσκολο και σπας τα μουτρα σου μεχρι να βρεις ισορροπια.

Remedy
28-04-2012, 14:23
Σε αυτο συμφωνω,ερχεται καποια στιγμη που τα αλλοθι τελειωνουν και ετσι πρεπει να γινει για να πουμε οτι ωριμασαμε....απλα στην αρχη ειναι δυσκολο και σπας τα μουτρα σου μεχρι να βρεις ισορροπια.

μερικοι τα σπανε συνεχεια, οχι μονο στην αρχη. αλλα δεν καταλαβαινουν τι τους συμβαινει. νομιζουν οτι φταιει το συμπαν.
το να βρεις οντως ισορροπιες, ειναι μεγαλη υποθεση.

YannisCrete
28-04-2012, 14:25
Καλα,οταν ερωτευτεις πολυ και πραγματικα πρεπει να εισαι τουλαχιστον συναισθηματικα υγιης για να μπορεσεις να προχωρησεις εστω κι αν μεσα σου πονας....εγω παντως δεν ημουν.ενα λαθος που κανεται πολλες φορες οι αντρες,χωρις αυτο να ειναι απολυτο,ειναι πως συχνα μπερδευεται το εξω με το μεσα της γυναικας.Φυσικα αυτο δεν σημαινει πως πρεπει να κοιταξεις απαραιτητα μια ασχημη.Εχω δει πανεμορφες κοπελες που ηταν τα καλυτερα παιδια και ασχημες που ηταν οι χειροτερς καρι....ες.Απλα ξεγιελεσται ευκολα απο αυτο που θελει να σας δειξει μια γυναικα και σας διαφευγει αυτο που παραγματικα ειναι.....ωστοσο υπαρχουν αλανθαστα σημαδια απο την πρωτη στιγμη για το αν ενας ανθρωπος αξιζει ή οχι.....
Εμένα αυτο που με πληγώνει περισσότερο ξέρεις πιο είναι? Που ΠΟΤΕ δεν βρήκα κατι το οποίο ήταν αντίστοιχο ή καλύτερο απο μένα, αυτο που οι άλλοι λένε "σου αξίζει", ειδικά στον τομέα εμφάνιση. Έχω έρθει πολλές φορές σε θέση να ντρέπομαι γι αυτην που έχω δίπλα μου. Όσον αφορα αυτα που γράφεις, ξεχνάς να συνυπολογίσεις τον απροσδιόριστο παράγοντα τύχη. Ξέρω περιπτώσεις ατόμων, οι οποίοι απλά είχαν τύχη και τπτ άλλο. Για μένα, οι καθοριστικότεροι παράγοντες είναι δυο: Τύχη + Δημόσιες σχέσεις

Remedy
28-04-2012, 14:27
Εμένα αυτο που με πληγώνει περισσότερο ξέρεις πιο είναι? Που ΠΟΤΕ δεν βρήκα κατι το οποίο ήταν αντίστοιχο ή καλύτερο απο μένα, αυτο που οι άλλοι λένε "σου αξίζει", ειδικά στον τομέα εμφάνιση. Έχω έρθει πολλές φορές σε θέση να ντρέπομαι γι αυτην που έχω δίπλα μου. Όσον αφορα αυτα που γράφεις, ξεχνάς να συνυπολογίσεις τον απροσδιόριστο παράγοντα τύχη. Ξέρω περιπτώσεις ατόμων, οι οποίοι απλά είχαν τύχη και τπτ άλλο. Για μένα, οι καθοριστικότεροι παράγοντες είναι δυο: Τύχη + Δημόσιες σχέσεις

μα γιατι τις επελεγες, τοτε?

YannisCrete
28-04-2012, 14:32
μα γιατι τις επελεγες, τοτε?

Γιατι

1ον όπως ξανάγραψα "οτι θέλω δεν μου κάθεται, και οτι φτύνω κάθεται".
2ον ακολουθούσα κατι μαλακισμένες πεποιθήσεις-τσιτάτα του στυλ "το μονο που μετράει είναι ο χαρακτήρας".
3ον δεν είχα καλύτερες επιλογές στον κύκλο μου, έτσι απλά.

Remedy
28-04-2012, 14:38
Γιατι

1ον όπως ξανάγραψα "οτι θέλω δεν μου κάθεται, και οτι φτύνω κάθεται".
2ον ακολουθούσα κατι μαλακισμένες πεποιθήσεις-τσιτάτα του στυλ "το μονο που μετράει είναι ο χαρακτήρας".
3ον δεν είχα καλύτερες επιλογές στον κύκλο μου, έτσι απλά.
επομενως , ειχες οτι διεκδικησες, γιατι για τοσο αξιολογησες τον εαυτο σου ;)
αλλα αν πηγαινεις με οτι "φτυνεις', απλα και μονο γιατι σου καθεται, στο τελος θα φτυνεις και τον εαυτο σου...

nflu
28-04-2012, 14:46
Φυσικα και ο παραγοντας τυχη ειναι σημαντικος και φυσικα το τι ειναι διαθεσιμο γυρω σου.Εχω παντως την αισθηση οτι πρεπει να αλλαξεις τα κριτηρια σου....αν κανω λαθος βεβαια ζητω συγνωμη.Ο καλος χαρακτηρας δεν εχει να κανει με την εμφανιση....αλλα ειναι ευκολο να τον διακρινεις απο την συμπεριφορα.Πρεπει να σκεφτεις 3-4 στοιχεια που εκτιμας σε εναν ανθρωπο και φυσικα αυτα θα πρεπει να ειναι και στοιχεια που χαρακτηριζουν και σενα.Μετα απλα πρεπει να παρατηρεις...καποια πραγματα φαινονται απο την αρχη.....μην αποκλειεις μια ομορφη κοπελα ας πουμε πιστευοντας πως ειναι μονο εμφανιση....
Βασικη για μενα αρχη ειναι ενας ανθρωπος να ειναι ανεπειτηδευτος και απλος....αυτο σημαινει για μενα τουλαχιστον πως δεν ειναι κομπλεξικος.
Παντως σε κοβω να εισαι σχετικα μικρος σε ηλικια,καπου γυρω στα τριαντα κι αν ειναι ετσι πιστεψε η ωρα σου θα ερθει και θα γινει εκει που δεν το περιμενεις....

YannisCrete
28-04-2012, 14:49
επομενως , ειχες οτι διεκδικησες, γιατι για τοσο αξιολογησες τον εαυτο σου ;)

Νταξει, αρχίσαμε τα τσιτάτα παλι (τι αρχίσαμε, ολος ο λόγος σου αποτελείται απο δομή τσιτάτων). Όχι λοιπόν, ΔΕΝ διεκδίκησα! Απλά αυτά μου έτυχαν. Αυτές οι αναπόδεικτες θεωρίες που χρησιμοποιείς προϋποθέτουν ίσες ευκαιρίες για τον καθένα, κατι το οποίο ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ. Δεν είμαστε όλοι στην ίδια παρέα με πολυμορφία επιλογών, ο συντροφος που έχει ο καθένας δίπλα του ΔΕΝ είναι πάντα αυτο που πραγματικά θέλει. Αν ήταν έτσι, ουτε χωρισμοί θα υπήρχαν, ουτε διαζύγια, ουτε προβλήματα στις σχέσεις. Αμάν πια με τα τσιτάτα του στυλ "ολοι τις ίδιες ευκαιρίες έχουμε και ο καθένας έχει οτι του αξίζει".

Και δεν υποστηριξα οτι δεν έκανα λάθη, έκανα, αλλα αυτο που ξέρω είναι οτι αυτο που ήθελα ουτε καν εμφανίστηκε ποτε στην ζωή μου σαν επιλογή την στιγμή που έπρεπε.

Φιλομαθής
28-04-2012, 14:51
Άκυρο το τσιτάτο. Έχω παραδείγματα απο γνωστούς και φίλους όπου ισχύει το εντελώς ανάποδο.
Μη βιάζεσαι να ακυρώσεις κάτι , '' προσπαθώ '' δεν σημαίνει π.χ. αν θέλω να γκρεμίσω το σπίτι μου και το μόνο που έχω είναι ένας γκασμάς , θα ξεκινήσω να βαράω με αυτόν και θα απογοητευτώ αν δεν τα καταφέρω !
Να σου πω παραδείγματα προσπάθειας και θέλησης γνωστά στο ευρύ κοινό : Αριστοτέλης Ωνάσης ( ο πάμφτωχος μετανάστης από την μικρά Ασία εκτός τον άλλων παντρεύτηκε την πρώτη κυρία τον Ηνωμένων πολιτειών ) , Αβραάμ Λίνκολν μετά από οκτώ αποτυχημένες προσπάθειες εξελέγη πρόεδρος τον Η.Π.Α. , Εταιρία ηλεκτρικών ειδών MORRIS μετά από 3 πτωχεύσεις ο συγκεκριμένος επιχειρηματίας ανέδειξε την εταιρία του μέσα στις μεγαλύτερες εταιρίες του χώρου , οι ιδρυτές του facebook ήταν απλοί φοιτητές σε πανεπιστήμιο της Αμερικής και σήμερα είναι πολυεκατομμυριούχοι !
Έχω αμέτρητα παραδείγματα αν θες , αποτελεσμάτων προσπάθειας και θέλησης !

λιλιουμ
28-04-2012, 14:57
μερικοι τα σπανε συνεχεια, οχι μονο στην αρχη. αλλα δεν καταλαβαινουν τι τους συμβαινει. νομιζουν οτι φταιει το συμπαν.
το να βρεις οντως ισορροπιες, ειναι μεγαλη υποθεση.

+++++ +

YannisCrete
28-04-2012, 15:09
Φυσικα και ο παραγοντας τυχη ειναι σημαντικος και φυσικα το τι ειναι διαθεσιμο γυρω σου.Εχω παντως την αισθηση οτι πρεπει να αλλαξεις τα κριτηρια σου....αν κανω λαθος βεβαια ζητω συγνωμη.Ο καλος χαρακτηρας δεν εχει να κανει με την εμφανιση....αλλα ειναι ευκολο να τον διακρινεις απο την συμπεριφορα.Πρεπει να σκεφτεις 3-4 στοιχεια που εκτιμας σε εναν ανθρωπο και φυσικα αυτα θα πρεπει να ειναι και στοιχεια που χαρακτηριζουν και σενα.Μετα απλα πρεπει να παρατηρεις...καποια πραγματα φαινονται απο την αρχη.....μην αποκλειεις μια ομορφη κοπελα ας πουμε πιστευοντας πως ειναι μονο εμφανιση....
Βασικη για μενα αρχη ειναι ενας ανθρωπος να ειναι ανεπειτηδευτος και απλος....αυτο σημαινει για μενα τουλαχιστον πως δεν ειναι κομπλεξικος.
Παντως σε κοβω να εισαι σχετικα μικρος σε ηλικια,καπου γυρω στα τριαντα κι αν ειναι ετσι πιστεψε η ωρα σου θα ερθει και θα γινει εκει που δεν το περιμενεις....

Μα δεν απέκλεισα καμια ομορφη κοπέλα, έλεος δλδ ;) ίσα ίσα. Απλά έπεφτα απο το ένα άκρο στο άλλο. Ξέρεις τι θέλω? Το ΝΟΡΜΑΛ !!! Δεν θέλω ουτε ατροφικιά, ούτε τόφαλο. ΝΟΡΜΑΛ θέλω, αυτο το τόσο δύσκολο! Είμαι νορμάλ, θέλω νορμάλ. Έτσι απλά γαμώ την τρέλα μου.
Όσον αφορά χαρακτήρα, μην νομίζεις οτι έβρισκα και τπτ χαρακτήρες όπως ήθελα, όλο χαστούκια στην καρδιά έτρωγα. Ουδέποτε απέκλεισα τον παράγοντα χαρακτήρας (πάντα τον έβαζα σε πρώτη θέση), και αυτα που γράφεις σχετικά είναι αυτονόητα για μένα. Αλλα η μόνη κοπέλα που μπορω να πω είχε κάποια θετικά στοιχεία σε θέμα χαρακτήρα (αν και είχε πολλές απαιτήσεις), εμφανισιακά ήταν τι να σου πω τώρα... δεν ξέρεις πόσο χαλιέμαι οταν τα σκέφτομαι σήμερα, ειλικρινά αισθάνομαι μεγάλη ντροπή για τον εαυτό μου, ξεφτίλα πως να το πω...
Σε γενικές γραμμές η έλλειψη μιας συντρόφου της προκοπής με έχει πηδήξει ψυχολογικά σε άγριο βαθμό, μέχρι και σε σημείο να λεω να πα να φουντάρω ωρες ωρες...

nflu
28-04-2012, 15:30
Νομιζω πως γενικα τα πραγματα εχουν γινει πολυ δυσκολα για ολους.....δεν εισαι ο μονος,εχω φιλες και φιλους που τραβανε τα ιδια και αλλοι συμβιβαζονται αλλοι ταλαιπωρουνται...δεν ξερω γιατι ειναι τοσο δυσκολο,ισως γιατι οι ανθρωποι πια ειναι σε κλειστες παρεες και δεν ανοιγονται.

YannisCrete
28-04-2012, 15:36
Νομιζω πως γενικα τα πραγματα εχουν γινει πολυ δυσκολα για ολους.....δεν εισαι ο μονος,εχω φιλες και φιλους που τραβανε τα ιδια και αλλοι συμβιβαζονται αλλοι ταλαιπωρουνται...δεν ξερω γιατι ειναι τοσο δυσκολο,ισως γιατι οι ανθρωποι πια ειναι σε κλειστες παρεες και δεν ανοιγονται.

Καλά για τις γυναίκες δεν είναι το ίδιο. Ένας λογαριασμός στο fb και 2 φωτογραφίες, και ουρά οι υποψήφιοι. Γυναίκα ρε νορμάλ πλαίσια να τραβάει παρόμοιο λούκι πράγμα ιδιαίτερα σπάνιο, οι γυναίκες έχουν στα πόδια τους πληθώρα επιλογών. Κατα κανόνα όταν μια γυναίκα είναι μόνη της, ΘΕΛΕΙ να είναι.

Φιλομαθής
28-04-2012, 15:45
Καλά για τις γυναίκες δεν είναι το ίδιο. Ένας λογαριασμός στο fb και 2 φωτογραφίες, και ουρά οι υποψήφιοι. Γυναίκα ρε νορμάλ πλαίσια να τραβάει παρόμοιο λούκι πράγμα ιδιαίτερα σπάνιο, οι γυναίκες έχουν στα πόδια τους πληθώρα επιλογών. Κατα κανόνα όταν μια γυναίκα είναι μόνη της, ΘΕΛΕΙ να είναι.
Αν δεν υπήρχε η αφθονία εκδηλώσεων σεξουαλικής πείνας από την μεριά τον αντρών , δεν θα υπήρχε η αίσθηση σε πολλές γυναίκες πως ανάμεσα στα πόδια τους κρύβεται ένα διαμάντι !

nflu
28-04-2012, 15:56
Δεν ειναι ολα απολυτα ετσι...εγω εχω μια φιλη σκετο κουκλι,που η φυση την εχει προικισει με ακριβως ολα εκεινα τα προσοντα που κανουν τους αντρες να σκεφτονται ενα και μονο πραγμα...ε λοιπον οι αντρες δεν την βλεπουν ποτε για κατι πιο σοβαρο.Θα μου πεις καπου σιγουρα φταιει κι αυτη.....αλλα ρε παιδια φιλη μου ειναι και ξερω τι χαρακτηρα εχει,ειναι το καλυτερο παιδι,ψυχουλα....κι ουτε λεφτα κοιταει ουτε τιποτα και σας πληροφορω οτι απο αποψη ηθικης ειναι απειρως πιο σοβαρη απο πολλες δηθεν.
Λοιπον τι φταιει?

YannisCrete
28-04-2012, 16:00
Δεν ειναι ολα απολυτα ετσι...εγω εχω μια φιλη σκετο κουκλι,που η φυση την εχει προικισει με ακριβως ολα εκεινα τα προσοντα που κανουν τους αντρες να σκεφτονται ενα και μονο πραγμα...ε λοιπον οι αντρες δεν την βλεπουν ποτε για κατι πιο σοβαρο.Θα μου πεις καπου σιγουρα φταιει κι αυτη.....αλλα ρε παιδια φιλη μου ειναι και ξερω τι χαρακτηρα εχει,ειναι το καλυτερο παιδι,ψυχουλα....κι ουτε λεφτα κοιταει ουτε τιποτα και σας πληροφορω οτι απο αποψη ηθικης ειναι απειρως πιο σοβαρη απο πολλες δηθεν.
Λοιπον τι φταιει?
Ε αμα είναι έτσι nflu να μας την γνωρίσεις. Όσο για το τι φταίει που ρωτας στο τέλος, χρειάζεται έρευνα... ίσως να εχει κι αυτή αυτο που ονομάζουμε ατυχία.

nflu
28-04-2012, 16:05
μακαρι να μπορουσα....εχω βαρεθει να βλεπω να την πληγωνουν,την τελευταια φορα γυρισε ο αλλος ο μαλακας και της ειπε πως πρεπει να διακοψουν γιατι οι γονεις του την θεωρουν πολυ Β,και η κοπελα ειναι εξαιρετικα αξιοπρεπης απλα εχει μια εμφανιση που παραπεμπει.......κι αυτη η καημενουλα που ηταν πραγματικα ερωτευμενη κοντεψε να χτικιασει απο το κλαμα και την νηστεια....

Φιλομαθής
28-04-2012, 16:08
Λοιπον τι φταιει?
Αν όντος την βλέπουν όλοι οι άντρες για ένα και μόνο πράγμα..... τότε σίγουρα κάτι φταίει !
Και για να το απαντήση κάποιος χρειάζεται οπωσδήποτε περισσότερες πληροφορίες για την φίλη σου.
Συνήθως το ντύσιμο , το τι εκπέμπει με το βλέμμα της , άλλα σήματα γίνονται αντιληπτά από το βλέμμα και την αύρα γενικότερα από μια φίλη της , και άλλα από ένα αρσενικό !

YannisCrete
28-04-2012, 16:12
μακαρι να μπορουσα....εχω βαρεθει να βλεπω να την πληγωνουν,την τελευταια φορα γυρισε ο αλλος ο μαλακας και της ειπε πως πρεπει να διακοψουν γιατι οι γονεις του την θεωρουν πολυ Β,και η κοπελα ειναι εξαιρετικα αξιοπρεπης απλα εχει μια εμφανιση που παραπεμπει.......κι αυτη η καημενουλα που ηταν πραγματικα ερωτευμενη κοντεψε να χτικιασει απο το κλαμα και την νηστεια....

Ε αμα μπορεις καν το, τι να σου πω... Όταν θέλεις κάτι βρίσκεις τρόπους, όταν δεν θέλεις βρίσκεις δικαιολογίες.

nflu
28-04-2012, 16:12
Εχεις δικιο για το ντυσιμο τουλαχιστον....εγω της το εχω πει....αλλα πραγματικα ειναι καλο παιδι και δεν κυνηγαει ουτε χρημα ουτε επιβεβαιωση...παει μονο εκει που λεει η καρδια της.Τι να πω.....

nflu
28-04-2012, 16:14
Λοιπον ξερεις κατι Γιαννη θα την ρωτησω κι αν δεχτει θα σου δωσω την διευθυνση της στο facebook αλλα ξερεις πως ειναι αυτα μεσω internet.

kostas87
28-04-2012, 16:16
μαλιστα!χαιρομαι που ακουω τισ αποψεις σας.αρα με δυο λογια το θεμα ειναι να εισαι ο εαυτο σου και να μην φοβασε να το δειξεις απο οτι βλεπω.αυτο ειναι το δυνατο σημειο...

YannisCrete
28-04-2012, 16:19
αλλα ξερεις πως ειναι αυτα μεσω internet.

Δεν ξερω ακριβως τι υπονοείς, δεν ετυχε ποτε να κάνω γνωριμία μεσω διαδικτύου (χωρίς πλάκα).

nflu
28-04-2012, 16:44
δεν υπονοω τιποτα....και για να ειμαι ειλικρινης ξερω οτι οι μικροτερες ηλικιες απο μενα κανουν γνωριμιες μεσω facebook αλλα δεν ξερω και πολλα.Εννοω οτι το internet ειναι τελειως απροσωπο κι αυτο ισως να προκαλει φοβο....πραγματικα ομως δεν ξερω πως το χρησιμοποιουν οι νεοτεροι στο επιπεδο γνωριμιων,εγω παντως θα ρωτησω.

nflu
28-04-2012, 16:50
μαλιστα!χαιρομαι που ακουω τισ αποψεις σας.αρα με δυο λογια το θεμα ειναι να εισαι ο εαυτο σου και να μην φοβασε να το δειξεις απο οτι βλεπω.αυτο ειναι το δυνατο σημειο...

νομιζω πως ετσι ακριβως ειναι,μετα βεβαια ολα ειναι θεμα χημειας....

kleio32
28-04-2012, 16:54
Καλησπέρα, είναι απλά τα πράγματα που θα με έκαναν να προσέξω έναν άντρα. Πρώτα από όλα το βλέμμα. Δεν με ενδιαφέρει τόσο να εκπέμπει σιγουριά, αλλά να δείχνει ότι του είμαι επιθυμητή. Στην συνέχεια θέλω να ξέρει να μιλάει. Απλά πράγματα, όχι αμπελοφιλοσοφίες. Υποκείμενο-ρήμα-αντικείμενο. Δεν θέλω υπερβολές και χιλιοειπωμένες ατάκες. Πιθανόν, να είμαι με τους φίλους μου όταν με γνωρίσει, να τους χαιρετήσει.. Να μου χαμογελάει.

Μια γυναίκα πιστευω ότι καταλαβαίνει πολύ γρήγορα ποιον έχει απέναντι της.. Και πιστεψτε με, δεν μας ενδιαφέρουν τα λεφτά και τα αμάξια. Αν το πιστευετε αυτό, τότε χάνεται κάτι από την μαγεία που λέγεται έρωτας.

Αν ξεκινήσει κάτι όμορφα και απλά, τότε μπορεί να συμβούν τα πιο μαγικά πράγματα. Για να συνεχίσουν βέβαια να είναι μαγικά, θέλει επικοινωνία, κοινούς στόχους (=να θέλουν τα ίδια πράγματα από την σχέση), κτλ κτλ κτλ αμέτρητη η λίστα

YannisCrete
28-04-2012, 17:07
Μια γυναίκα πιστευω ότι καταλαβαίνει πολύ γρήγορα ποιον έχει απέναντι της.. Και πιστεψτε με, δεν μας ενδιαφέρουν τα λεφτά και τα αμάξια. Αν το πιστευετε αυτό, τότε χάνεται κάτι από την μαγεία που λέγεται έρωτας.

Αυτα θα ίσχυαν εαν όλες οι γυναίκες ήταν το ίδιο. Εγω θα έλεγα οτι υπάρχει μεγάλη ποικιλομορφία εκει έξω, άλλες κοιτάνε τα λεφτά περισσότερο, άλλες το μυαλό, άλλες το συναίσθημα και παει λέγοντας. Αντίστοιχα και με τους άντρες, γενικά οι προτιμήσεις/επιθυμίες του κάθε ανθρώπου δεν είναι θέμα φύλου, αν και, βάσει εμπειρίας θα πω οτι δυστυχώς οι γυναίκες στην Ελλάδα σε μεγάλο ποσοστό έχουν ενα κόλλημα με το χρήμα.

Christina82
29-04-2012, 00:11

Πάρα πολύ σωστα! Είναι λάθος να παίζουμε ρόλους για να ελκύσουμε. Το πιο γελοιο ειναι αυτο που μπορει να κάνει κάποιος και μου έχει τύχει. Ξέρεις τι έκανα? Γελούσα ασταμάτητα για καιρο και φυσικά δεν έκανα τιποτα μαζι του. Ήταν απίστευτο το σκηνικο και όσο το θυμάμαι...

Christina82
29-04-2012, 00:16
Αυτα θα ίσχυαν εαν όλες οι γυναίκες ήταν το ίδιο. Εγω θα έλεγα οτι υπάρχει μεγάλη ποικιλομορφία εκει έξω, άλλες κοιτάνε τα λεφτά περισσότερο, άλλες το μυαλό, άλλες το συναίσθημα και παει λέγοντας. Αντίστοιχα και με τους άντρες, γενικά οι προτιμήσεις/επιθυμίες του κάθε ανθρώπου δεν είναι θέμα φύλου, αν και, βάσει εμπειρίας θα πω οτι δυστυχώς οι γυναίκες στην Ελλάδα σε μεγάλο ποσοστό έχουν ενα κόλλημα με το χρήμα.

Συμφωνώ! Υπάρχει ποικιλομορφια στους ανθρώπους και απολυτα λογικο. Επίσης οι ελληνικές οικογένειες φταίνε που πιπιλάνε το μυαλό τους απο μικρούλες για να βρουν κάποιον με πολλά λεφτα και να είναι γιατρός ή δικηγόρος. Οι φτωχες ελληνικές οικογένειες για να γλυκαθουν και εκεινη το χρήμα απο τον λεφτά της κορούλας τους.. κάτι σαν νταβατζιλίκι!

mr bubbles
29-04-2012, 06:53
εγω γιατι πιστευω οτι μερικοι εδω μεσα το παιζουν γυναικες ενω δεν ειναι?

alkistisg
29-04-2012, 19:58
Καλησπέρα και από΄μένα,
δεν πιστεύω ότι όλες οι γυναίκες κοιτούν μόνο το πορτοφόλι και την aston martin, είναι και κάποιες οι οποίες ψάχνουν έναν σύντροφο,ένα άλλο μισό, μια ιδιαίτερη σχέση, μια σχέση που να σε απογειώνει.
Εναν άνδρα που να σου προκαλεί ασφάλεια με την συμπεριφορά του , όχι με τα λεφτά του!

Ψάχνουν να βρουν έναν άντρα που να μπορεί να είναι ταυτόχρονα φίλος, αδερφός, εραστής μα πάνω από όλα αγάπη και έρωτας.
Να μπορεί να κάνει μαζί του πολλά πράγματα και όχι απλά κάποια!
Να μπορεί μαζί του να κάνει έρωτα αλλά και σέξ!

Μα πάνω από όλα ο καθένας να είναι ξεχωριστή μονάδα και να αποζητούν να χάνουν την ελευθερία τους για να είναι μαζί και όλα αυτά ξεκινούν από τις λέξεις, τα μάτια και την χημεία που ''βλέπεις'' από πολύ νωρίς!

N.Princess
29-04-2012, 21:03
Καλησπέρα και από΄μένα,
δεν πιστεύω ότι όλες οι γυναίκες κοιτούν μόνο το πορτοφόλι και την aston martin, είναι και κάποιες οι οποίες ψάχνουν έναν σύντροφο,ένα άλλο μισό, μια ιδιαίτερη σχέση, μια σχέση που να σε απογειώνει.
Εναν άνδρα που να σου προκαλεί ασφάλεια με την συμπεριφορά του , όχι με τα λεφτά του!

Ψάχνουν να βρουν έναν άντρα που να μπορεί να είναι ταυτόχρονα φίλος, αδερφός, εραστής μα πάνω από όλα αγάπη και έρωτας.
Να μπορεί να κάνει μαζί του πολλά πράγματα και όχι απλά κάποια!
Να μπορεί μαζί του να κάνει έρωτα αλλά και σέξ!

Μα πάνω από όλα ο καθένας να είναι ξεχωριστή μονάδα και να αποζητούν να χάνουν την ελευθερία τους για να είναι μαζί και όλα αυτά ξεκινούν από τις λέξεις, τα μάτια και την χημεία που ''βλέπεις'' από πολύ νωρίς!

ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ 1000%,ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!ευγε:P:D

N.Princess
29-04-2012, 21:08
(ΠΟΣΟ ΤΥΧΕΡΟΙ Η' ΤΥΧΕΡΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΣΟΙ/ΟΣΕΣ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ:d:d:d:d:d:d:d:d:)

kostas87
30-04-2012, 00:10
μάλιστα.πανω κατω τα ιδια λοιπον λετε ολες.αλλα εχω μια ερωτηση.επιδιωκεται να το βρειτε?η απλα θελετε κυριος διασκεδαση και αν ερθει ηρθε?ξερω πως αυτα δε προγραμματιζονται και απο οτι βλεπω ξερεται ακριβος τι θελετε οι περισσοτερες.ψαχνετε γι αυτο?ειστε ετοιμες να κανετε υποχωρησεις για κατι καλο?εχω ακουσει πολλες φορες αυτα αλλα γενικα ειχαν μια σταση οσες ακουσα ομως παρτιακι και μονο διασκεδασης χωρις νοημα.δινεται μια ευκαιρια σε αυτο η ετσι απλα το λετε?

ioannis2
30-04-2012, 08:50
Αυτο που καταλαβα ότι κοιτανε οι γυναικες σε έναν άντρα είναι να τον χαρακτηρίζει μια σιγουρια και αυτοπεποιθηση για να νοιώθουν κοντα του ασφάλεια. Τον ανεβάζει πολύ στην εκτίμηση τους αν αυτα συνοδεύονται από μόρφωση, καλή δουλεια και καλή σχετικά οικονομική κατασταση. Κι αν ειναι και εμφανίσιμος ακομα καλύτερα. Αυτα πιστευω είναι που θελουν όλες. Εξαρταται βεβαια από το χαρακτηρα της καθε μιας, τα βιωματα της από σπιτι, ζωη και προηγουμενες τυχον σχεσεις, και το τι θελει να παρει από έναν άντρα, πχ μπορει να θελει μονο σεξ επειδη ειναι κουκλος και να μην εχει αναγκη για ασφαλεια και τετοια. Όμως στην καταπληκτικη πλειοψηφία των γυναικών που δεν θελουν κατι εφημερο από έναν άντρα αυτα που περιγραφω πως θελουν ειναι που τις ελκύουν.

alkistisg
30-04-2012, 14:27
Kώστα, οι γυναίκες που θέλουν διασκέδαση και μόνο για εμένα απλά δεν υπάρχουν είναι αυτές που χαλάνε την '' πιάτσα''!
Προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν πρέπει να διασκεδάζουμε με τους άλλους και να τους χρησιμοποιούμε αλλά να ψάχνουμε να βρούμε αυτό που μας ανήκει πνευματικά, ψυχικά, σωματικά και να μην αναλωνόμαστε σε λάθος σχέσεις και καταστάσεις!

(Γιάννη όλες οι γυναίκες δεν ψάχνουν είτε εφήμερες καταστάσεις είτε μια ασφάλεια, υπάρχουν και γυναίκες που θέλουν απλά να ''απογειωθούν'' και να ''ταξιδέψουν'' μαζί με τον σύντροφό τους!

Christina82
30-04-2012, 14:31
μάλιστα.πανω κατω τα ιδια λοιπον λετε ολες.αλλα εχω μια ερωτηση.επιδιωκεται να το βρειτε?η απλα θελετε κυριος διασκεδαση και αν ερθει ηρθε?ξερω πως αυτα δε προγραμματιζονται και απο οτι βλεπω ξερεται ακριβος τι θελετε οι περισσοτερες.ψαχνετε γι αυτο?ειστε ετοιμες να κανετε υποχωρησεις για κατι καλο?εχω ακουσει πολλες φορες αυτα αλλα γενικα ειχαν μια σταση οσες ακουσα ομως παρτιακι και μονο διασκεδασης χωρις νοημα.δινεται μια ευκαιρια σε αυτο η ετσι απλα το λετε?

Εγώ πάντα ζητούσα να κάνω σχέση απο μικρη και όχι να διασκεδάζω με σεξ κλπ. Πάντα ήθελα να έχω κάποιον ως σύντροφο.. και ποτέ δεν άλλαξα! Είναι θέμα χαρακτήρα!

λιλιουμ
30-04-2012, 16:39

βασικα κωστα το δειγμα σου εδω ηταν πολυ περιορισμενο. Την κολλητη μου την ελκυουν τα πιπινια τα γυμνασμενα με τα τατου για παραδειγμα.
Εγω σου εγραψα τι θεωρω σεξυ, δε σημαινει ομως οτι ολοι οσοι εχουν αυτα τα χαρακτηριστικα θα ειναι ντε και καλα ολοι σεξυ στα ματια μου, ή οτι θα εκανα σχεση μαζι τους. Ειναι στον ανθρωπο, ειναι στη στιγμη, ειναι σε πολλα. Αν βγεις εξω και ψαχνεις με τη λιστα το πιθανοτερο ειναι οτι ποτε δε θα βρεις ταιρι. οταν σταματας να ψαχνεις και εισαι χαλαρη και κουλ και περνας ωραια, τοτε γινονται ολα τα ωραια. Οπως ειπε και η αλκηστις, καποιον να μας ταξιδεψει και να μας συντροφευσει σε αυτο το ταξιδι θελουμε, ή τουλαχιστον πρεπει να θελουμε, και οχι ντε και καλα καποιον να αποκατασταθουμε/παντρευτουμε/πηδηχτουμε.

kaity
30-04-2012, 23:58
Εγώ πάντα ζητούσα να κάνω σχέση απο μικρη και όχι να διασκεδάζω με σεξ κλπ. Πάντα ήθελα να έχω κάποιον ως σύντροφο.. και ποτέ δεν άλλαξα! Είναι θέμα χαρακτήρα!

αν σου αρεσει ο αλλος οχι μονο εξωτερικα αλλα και σαν ανθρωπος γιατι να μη δωσεις ευκαιρια αφου αξιζει και νιωθεις καλα μαζι του?

kaity
30-04-2012, 23:59
στον κωστα πηγαινε αυτο που εγραψα

N.Princess
01-05-2012, 18:38

Θα συμφωνησω με την αγαπητη Χριστινα,ακριβως ετσι κ εγω.

imagine
01-05-2012, 19:57
Δε μ' αρέσει να τσουβαλιάζω τους ανθρώπους, δε βγαίνουν όλοι απ το ίδιο καλούπι. Υπάρχουν γυναίκες που κοιτούν την ομορφιά (μπράτσα/σώμα), άλλες τα φράγκα, άλλες τον θέλουν καλό παιδί για να χουν το κεφάλι τους ήσυχο και ν αποκατασταθούν, άλλες θέλουν έξυπνο και intellectuel, άλλες μαζοχίζονται γουστάροντας αλητάμπουρες κλπ. Ανάλογα υπάρχουν άντρες που ψάχνουν ό,τι κάτσει να πηδηξουν, άλλοι θέλουν δίμετρη μοντέλα, άλλοι θέλουν σύντροφο και στα δύσκολα, άλλοι προίκα και διαμέρισμα, άλλοι έμπειρη, άλλοι άβγαλτη κλπκλπ, Αναλόγως τις ανάγκες του καθενός στη συγκεκριμένη στιγμή.
Γενικά, επιτυχία, αυτοπεποίθηση, εξυπνάδα και ομορφιά είναι γνωρίσματα που ελκύουν και τα 2 φύλα. Προσωπικά, θέλω εξυπνάδα, χιούμορ, εμφάνιση που να με ελκύει, καλή επαγγελματική κατάσταση ή έστω προσπάθεια για κάτι τέτοιο (όχι μιζέρια μπουχουχουυυ με κατατρέχουν και είμαι άνεργος 150 έτη) και αισιοδοξία. Και πάθος. Πολύ. όχι μόνο για μένα, για καθετί που τον ενδιαφέρει στη ζωή. Δε γουστάρω τους κοιμίσηδες.

Και φτάνει με το θάψιμο των γυναικών που αναζητούν πλουσίους. Στο φινάλε, ο καθείς και οι επιλογές του.

kokkinoskoufitsa
01-05-2012, 21:12
Είναι καθαρά υποκειμενικό αυτό που ρωτάς,και εξαρτάται όχι μόνο από το τί θεωρεί κάθε γυναίκα σέξι αλλά και από τον άντρα που έχει απέναντι της! Εννοώ οτι,για μένα προσωπικα,δεν υπάρχουν συγκεκριμένα χαρακτηριστικα που καθιστούν κάποιον σέξι. Μπορει σε κάποιον να θεωρώ σέξι το χαμόγελό του,τις ρυτίδες εκφρασης,το ντύσιμο,τον τρόπο που μιλάει,τον τρόπο που καπνίζει,η ακόμα και το να τον δω να κλαίει, να πλενει πιάτα, να κρατάει αγκαλιά ένα μωρό η να παίζει ποδόσφαιρο! Σίγουρα υπάρχουν βέβαια και οι γυναίκες που θεωρούν σέξι αποκλειστικά κ μόνο τους κοιλιακούς φέτες,το πορτοφολι-χρηματοκιβώτιο και τα σχετικά,όπως άλλωστε υπάρχουν κ πολλοί άντρες με ανάλογες απόψεις περί του τι είναι σέξι....

rex
02-05-2012, 12:40
Σέξι δεν είναι απαραίτητα η ωραία γυναίκα, η πλούσια, η ψηλή, η κοντή, κ.λ.π. αλλά όποια νιώθει σέξι.

BloodyKate
02-05-2012, 12:55
καλα μη λεμε μαλακιες τωρα
αν καποια δεν ακολουθει τις "τασεις" της εποχης τη λενε μπαζακι και αλλα ομορφα λογακια

confuse
02-05-2012, 12:58
βασικα για μενα ρολο σε μια γυναικα παιζει περισσοτερο να σ δειχνει οτι ειναι ανθρωποσ και μπορεισ να τν εμπιστευτεισ....το να ειναι απλωσ ομορφη και να μν εχεισ κατι γι αυτη επειδη με τν τροπο τησ δε σε βοηθα να νοιωσεισ κατι γι αυτη, δεν εχει νοημα...στην ουσια ειναι σα να εχεισ σχεση με ενα κουτι..

ioannis2
02-05-2012, 13:00
τι κάνει κανείς για να γλυτώσει από κόλλημα γυναίκας?

Remedy
02-05-2012, 14:55
τι κάνει κανείς για να γλυτώσει από κόλλημα γυναίκας?

σε πρωτη φαση, την αποφευγει. αν δεν ειναι ενοχλητικη, δεν χρειαζεται να την προσβαλλει.
αν γινει ενοχλητικη, της λεει οσο πιο ευγενικα μπορει οτι δεν ενδιαφερεται.
αν δεν πιασει κι αυτο, απλα την γειωνει. δεν σηκωνει τηλεφωνα και εξαφανιζεται. ;)
αν μιλαμε για εκρυθμες καταστασεις, υπαρχουν και τα ασφαλιστικα μετρα..

Joann
02-05-2012, 18:38
Ή της λέει ψέματα ότι έχει κάποια μεταδοτική ασθένεια
και κόβει λάσπη.... χαχαχα!!!

kostas87
03-05-2012, 10:05
μαλιστα!!νομιζω με τοσες απαντησεις πηρα τις απαντησεις μου !!ευχαριστω!!

VickyK
03-05-2012, 13:06

δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος να απαντήσει με σιγουριά, σίγουρα υπάρχουν δυό τρία κολπάκια αλλά κ πάλι είναι στο κάθε άνθρωπο αυτό. Στον ένα μπορεί να είναι το χαμόγελό του, στον άλλο το βλέμμα του, σε κάποιον άλλο το μυαλό του.. πολλά μπορεί να παίξουν ρόλο. Εγώ θεωρώ πως πρέπει ο καθένας να είναι ο εαυτός του, να μη γνωρίζουμε άλλα άτομα στην αρχή κ ξαφνικά μετά από καιρό αναρωτιόμαστε: Μα καλά.. πως άλλαξε έτσι αυτός/ή? Δεν ήταν έτσι! Το θέμα είναι εσύ τι πιστεύεις ότι προσελκύει μια γυναίκα σε σένα? Ποιό είναι το ατού σου? Μπορεί ένας άντρας ή μια γυναίκα αντίστοιχα. να μην είναι τόσο εμφανίσιμοι αλλά να έχουν κάτι που τραβάει τους άλλους, είτε αυτό λέγεται αυτοποεποίθηση είτε ένα ωραίο κ ειλικρινές χαμόγελο, είτε τα μάτια... Άλλωστε φίλε μου, στο τέλος, μέσα σε μια σχεση θα βγει ο πραγματικός σου εαυτός, οπότε ποιός ο λόγος για τρικ?

julias
03-05-2012, 23:41
σε πρωτη φαση, την αποφευγει. αν δεν ειναι ενοχλητικη, δεν χρειαζεται να την προσβαλλει.
αν δεν πιασει κι αυτο, απλα την γειωνει. δεν σηκωνει τηλεφωνα και εξαφανιζεται. ;)
αν μιλαμε για εκρυθμες καταστασεις, υπαρχουν και τα ασφαλιστικα μετρα..

Πολυ σωστα αυτα που αναφερεις, αλλα τα κανουν κυριως οι πολυ ευγενικοι και ευαισθητοι αντρες. Οι περισοοτεροι προσβάλλουν ,ποδοπατουν, μεχρι εκει που δεν παει αλλο, αδιαφορωντας για τον πονο που προκαλουν. Τελικα, ακομα και οταν διωχνεις καποιον, πρεπει να εχεις επιπεδο..

ioannis2
04-05-2012, 09:10
Πολυ σωστα αυτα που αναφερεις, αλλα τα κανουν κυριως οι πολυ ευγενικοι και ευαισθητοι αντρες. Οι περισοοτεροι προσβάλλουν ,ποδοπατουν, μεχρι εκει που δεν παει αλλο, αδιαφορωντας για τον πονο που προκαλουν. Τελικα, ακομα και οταν διωχνεις καποιον, πρεπει να εχεις επιπεδο..

Εξαρτάται βέβαια από το επίπεδο του.... κολλήματος, αν η ευγένεια δεν αποδίδει τότε αναγκαστικά θα χρησιμοποιήσεις μη ευγενικούς τρόπους.

kostas87
04-05-2012, 15:36
δε νομίζω ότι μπορεί κάποιος να απαντήσει με σιγουριά, σίγουρα υπάρχουν δυό τρία κολπάκια αλλά κ πάλι είναι στο κάθε άνθρωπο αυτό. Στον ένα μπορεί να είναι το χαμόγελό του, στον άλλο το βλέμμα του, σε κάποιον άλλο το μυαλό του.. πολλά μπορεί να παίξουν ρόλο. Εγώ θεωρώ πως πρέπει ο καθένας να είναι ο εαυτός του, να μη γνωρίζουμε άλλα άτομα στην αρχή κ ξαφνικά μετά από καιρό αναρωτιόμαστε: Μα καλά.. πως άλλαξε έτσι αυτός/ή? Δεν ήταν έτσι! Το θέμα είναι εσύ τι πιστεύεις ότι προσελκύει μια γυναίκα σε σένα? Ποιό είναι το ατού σου? Μπορεί ένας άντρας ή μια γυναίκα αντίστοιχα. να μην είναι τόσο εμφανίσιμοι αλλά να έχουν κάτι που τραβάει τους άλλους, είτε αυτό λέγεται αυτοποεποίθηση είτε ένα ωραίο κ ειλικρινές χαμόγελο, είτε τα μάτια... Άλλωστε φίλε μου, στο τέλος, μέσα σε μια σχεση θα βγει ο πραγματικός σου εαυτός, οπότε ποιός ο λόγος για τρικ?

true!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

julias
04-05-2012, 15:40
Εξαρτάται βέβαια από το επίπεδο του.... κολλήματος, αν η ευγένεια δεν αποδίδει τότε αναγκαστικά θα χρησιμοποιήσεις μη ευγενικούς τρόπους.

Η ευγενεια παντα αποδιδει, εστω και αν αργησει..Κανεις αυτο που ειπε η Remedy. Το να κανεις σκουπιδι τον αλλον δεν εξυπηρετει καπου, εκτος αν αρεσκεται καποιος να παταει κατω τους αλλους..

marian_m
04-05-2012, 15:50
Δεν θα συμφωνήσω, εκτός αν όσοι άντρες έχω συναντήσει ή έχω ακούσει γι' αυτούς έτυχε να ανήκουν στην κατηγορία των "πολύ ευγενικών και ευαίσθητων", που δεν το νομίζω.
Οι άντρες σπανίως προσβάλλουν ή λένε ξεκάθαρα ότι δε γουστάρουν, γι' αυτό και συχνά παρεξηγείται η στάση τους.
Οι γυναίκες αντίθετα, το κάνουν πολύ πιο εύκολα.

kokkinoskoufitsa
04-05-2012, 15:56
Δεν θα συμφωνήσω, εκτός αν όσοι άντρες έχω συναντήσει ή έχω ακούσει γι' αυτούς έτυχε να ανήκουν στην κατηγορία των "πολύ ευγενικών και ευαίσθητων", που δεν το νομίζω.
Οι άντρες σπανίως προσβάλλουν ή λένε ξεκάθαρα ότι δε γουστάρουν, γι' αυτό και συχνά παρεξηγείται η στάση τους.

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ Κ ΕΓΩ ΑΠΟΛΥΤΑ....

julias
04-05-2012, 15:56

Κι όμως, ουτε εγω ειχα συναντησει αλλα συναντησα. Αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι αντρες δεν προσβαλλουν, αλλα παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις..αν και πιστευω τελικα οτι το να πατας τον αλλον δεν ειναι θεμα αντρα-γυναικας, αλλα ανθρωπου...και το να σε προσβαλλει με τον χειροτερο τροπο καποιος που εχεις αγαπησει πολυ...ποναει..

kokkinoskoufitsa
04-05-2012, 16:04
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ! ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ,ΚΑΙ Η ΓΑΙΔΟΥΡΙΝΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ,ΚΑΙ Η ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ,Η ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ,Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ,Η ΗΘΙΚΟΤΗΤΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ,ΟΧΙ ΦΥΛΟΥ !!!

kostas87
04-05-2012, 19:21
ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ! ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ,ΚΑΙ Η ΓΑΙΔΟΥΡΙΝΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ,ΚΑΙ Η ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ,Η ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ,Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ,Η ΗΘΙΚΟΤΗΤΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ,ΟΧΙ ΦΥΛΟΥ !!!
ναι θα συμφωνισω και εγω αλλα επισεις ειναι και τι σου βγαζει ο αλλος και πως επικοινωνηται .οτι εκπεμπεις περνεις.....

axl100
04-05-2012, 19:28
και ναι και οχι, τα φυλα εχουν διαφορετικα προτυπα συμπεριφορας

kostas87
04-05-2012, 19:41

καποτε ναι τωρα τα πραγματα και οι ρολοι γυρω μας εχουν αλλαξει κατα πολυ πιστευω

kokkinoskoufitsa
04-05-2012, 20:42

ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟ? ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΑΝΩ.

Remedy
05-05-2012, 00:13

θα συμφωνησω απολυτα με την μαριαν (αλλα και με τον γιαννη)και θα μου επιτρεψεις να ειμαι επιφυλακτικη στην αποψη σου τζουλιας.
οι ανδρες οταν δεν γουσταρουν το δειχνουν με το να απομακρυνονται. αν καποια αυτο δεν το θεωρησει απαντηση κι επιμενει μονομερως (οπως ειναι η αγαπημενη εκφραση μερικων εδω :Ρ) αρχισει να τους κυνηγαει και να ζηταει εξηγησεις η καποια συνεχεια, τοτε οντως μπορει να γινουν απαξιωτικοι και προσβλητικοι. το προβλημα ομως ειναι οτι η "υποτιθεμενη" δεν επιασε το σαφες μηνυμα της απομακρυνσης και εφτασαν στην προσβολη κι οχι το οτι ειναι γαιδουρια.
και μιλησα για επιφυλαξη για την αποψη σου τζουλια, γιατι εχω γνωρισει γυναικες που δεν αντιλαμβανονται τα σαφεστατα αυτα μηνυματα της απομακρυνσης και οταν ερθει η αγρια απορριψη, ζοριζονται.
ουτε εγω εχω γνωρισει αντρα προσβλητικο. οι αντρες ειναι πολυ ευγενικοι οταν δεν γουσταρουν. εκτος αν τους γινει η αλλη τσαμικος-ταμπακος..

julias
05-05-2012, 00:30
θα συμφωνησω απολυτα με την μαριαν (αλλα και με τον γιαννη)και θα μου επιτρεψεις να ειμαι επιφυλακτικη στην αποψη σου τζουλιας.
οι ανδρες οταν δεν γουσταρουν το δειχνουν με το να απομακρυνονται. αν καποια αυτο δεν το θεωρησει απαντηση κι επιμενει μονομερως (οπως ειναι η αγαπημενη εκφραση μερικων εδω :Ρ) αρχισει να τους κυνηγαει και να ζηταει εξηγησεις η καποια συνεχεια, τοτε οντως μπορει να γινουν απαξιωτικοι και προσβλητικοι. το προβλημα ομως ηταν οτι η "υποτιθεμενη" δεν επιασε το σαφες μηνυμα της απομακρυνσης και εφτασαν στην προσβολη κι οχι το οτι ειναι γαιδουρια.
και μιλησα για επιφυλαξη για την αποψη σου τζουλια, γιατι εχω γνωρισει γυναικες που δεν αντιλαμβανονται τα σαφεστατα αυτα μηνυματα της απομακρυνσης και οταν ερθει η αγρια απορριψη, ζοριζονται.
ουτε εγω εχω γνωρισει αντρα προσβλητικο. οι αντρες ειναι πολυ ευγενικοι οταν δεν γουσταρουν. εκτος αν τους γινει η αλλη τσαμικος-ταμπακος..

Οποτε τοτε δικαιολογειται να την πατησουνε κατω. Εγω δηλαδη που πριν πολλα χρονια εφαγα αγρια λαχταρα με εναν τυπο που με κυνηγουσε αλυπητα, εφτασε στο σημειο να παει στην αστυνομια και να μου κανει μηνυση για συκοφαντικη δυσφημηση, για να αναγκαστω να του δωσω σημασια, εγω αυτον θα επρεπε να τον ειχα βγαλει στα καναλια. Οχι, επαναλαμβανω αυτο που ειπα πριν. Το επιπεδο καποιου φαινεται και στα δυσκολα!

Remedy
05-05-2012, 00:34
Οποτε τοτε δικαιολογειται να την πατησουνε κατω. Εγω δηλαδη που πριν πολλα χρονια εφαγα αγρια λαχταρα με εναν τυπο που με κυνηγουσε αλυπητα, εφτασε στο σημειο να παει στην αστυνομια και να μου κανει μηνυση για συκοφαντικη δυσφημηση, για να αναγκαστω να του δωσω σημασια, εγω αυτον θα επρεπε να τον ειχα βγαλει στα καναλια. Οχι, επαναλαμβανω αυτο που ειπα πριν. Το επιπεδο καποιου φαινεται και στα δυσκολα!

γι αυτο σου μιλησα για επιφυλαξη.
μιλωντας γενικα, εγω μπορω να μιλησω για ιστοριες που ξερω ΚΑΛΑ, προσωπικα. για την ιστορια που λες, δεν μπορω να εχω αποψη εφοσον δεν ξερω και τον "συκοφαντημενο".
οσο για την ερωτηση αν δικαιολογουνται να την πατησουν κατω, η αντιδραση ειναι παντα αναλογη της δρασης. οσο περισσοτερο του σπασει τα @@,η τον συκοφαντησει οπως ειπες (γιατι εχει τυχει και αυτο) τοσο περισσοτερο δικαιωμα εχει κι ο/η αλλος/η να την στειλει αδιαβαστη. επαναλαμβανω, δεν μιλαω για την δικη σου ιστορια γιατι δεν ξερω τον αλλο.

julias
05-05-2012, 00:37
γι αυτο σου μιλησα για επιφυλαξη.
μιλωντας γενικα, εγω μπορω να μιλησω για ιστοριες που ξερω ΚΑΛΑ, προσωπικα. για την ιστορια που λες, δεν μπορω να εχω αποψη εφοσον δεν ξερω και τον "συκοφαντημενο".
οσο για την ερωτηση αν δικαιολογουνται να την πατησουν κατω, η αντιδραση ειναι παντα αναλογη της δρασης. οσο περισσοτερο του σπασει τα @@,η τον συκοφαντησει οπως ειπες (γιατι εχει τυχει και αυτο) τοσο περισσοτερο δικαιωμα εχει κι ο αλλος να την στειλει αδιαβαστη. επαναλαμβανω, δεν μιλαω για την δικη σου ιστορια γιατι δεν ξερω τον αλλο.

Δεν σου μιλαω για την δικη μου ιστορια, σου μιλαω γενικα, η δικη μου ιστορια τελειωσε. Προκειτα απλα για θεμα συμπεριφορας. Και εμενα εχει τυχει να μου τα πρηξουν, ποτε ομως δεν 'εθαψα' κανεναν, ειδικα αν ειχα αισθανθει και πραγματα για αυτον. Θα ηταν σαν να απαξιωνα τον εαυτο μου. Μην τα τσουβαλιαζουμε ολα. Η ευγενεια ειναι ποιοτητα και στο χωρισμο!

Remedy
05-05-2012, 00:41
Δεν σου μιλαω για την δικη μου ιστορια, σου μιλαω γενικα, η δικη μου ιστορια τελειωσε. Προκειτα απλα για θεμα συμπεριφορας. Και εμενα εχει τυχει να μου τα πρηξουν, ποτε ομως δεν 'εθαψα' κανεναν, ειδικα αν ειχα αισθανθει και πραγματα για αυτον. Θα ηταν σαν να απαξιωνα τον εαυτο μου. Μην τα τσουβαλιαζουμε ολα. Η ευγενεια ειναι ποιοτητα και στο χωρισμο!

ευγενεια ειναι και το να αποδεχεσαι τις αποφασεις του αλλου ομως.
δεν ειναι υποχρεωμενος ο καθενας να ειναι ευγενης με καποιον/α που τον ενοχλει, η ακομα χειροτερα, τον συκοφαντει.και σαφως,οταν καποιος αναγκαζεται να γινει προσβλητικος και απαξιωτικος, εχει χασει την ευγενεια του πλεον, ισως και γιατι εκρινε οτι ο απεναντι δεν την αξιζε.
ο σεβασμος κερδιζεται τζουλιας, δεν ειναι δικαιωμα τους καθενα...

julias
05-05-2012, 00:42
Μπορει και να κρινω και με βαση τη δικη μου συμπεριφορα. Εγω ποτε δεν θα πατουσα καποιον κατω, εκτος αν μου ειχε κανει κατι πολυ σοβαρο. Και το να με κυνηγαει καποιος αλυπητα, δεν το θεωρω λογο για να 'θαψω' καποιον. Καποια στιγμη ο αλλος το παιρνει αποφαση. Δεν ειναι αναγκη να τον διαλυσεις για να το καταλαβει αυτο...

julias
05-05-2012, 00:46
ευγενεια ειναι και το να αποδεχεσαι τις αποφασεις του αλλου ομως.
δεν ειναι υποχρεωμενος ο καθενας να ειναι ευγενης με καποιον/α που τον ενοχλει, η ακομα χειροτερα, τον συκοφαντει.και σαφως,οταν καποιος αναγκαζεται να γινει προσβλητικος και απαξιωτικος, εχει χασει την ευγενεια του πλεον, ισως και γιατι εκρινε οτι ο απεναντι δεν την αξιζε.
ο σεβασμος κερδιζεται τζουλιας, δεν ειναι δικαιωμα τους καθενα...

Μα δεν με καταλαβαινεις, μαλλον. Και πώς κρινεις οτι ο αλλος δεν αξιζει την ευγενεια σου? Επειδη σε κυνηγαει γιατι θελει να ειναι μαζι σου? Και επειδη εσυ δεν θες, σημαινει οτι αξιζει να τον βριζεις? Εμενα ο τυπος τοτε μου εκανε τα μυρια οσα, αλλαξα μεχρι και σπιτι για να γλιτωσω, αλλα ποτε δεν τον εβρισα, ουτε τον απαξιωσα. Απλα δεν δεχτηκα ποτε να μιλησω μαζι του. Δεν χρειαστηκε να τον πατησω κατω για να καταλαβει, αν και το αξιζε, γιατι μου εκανε τη ζωη πολυ δυσκολη. Οταν ομως καποιος ή καποια απλα δεν μπορει να δεχτει οτι θα σε χασει γιατι σε αγαπαει, δεν ειναι αναγκη και να τον διαλυσεις..καποια στιγμη θα ηρεμησει, ολα περνανε..

julias
05-05-2012, 00:57
Και τελικα ολα μεσα στη ζωη ειναι και περναει ο καιρος και προχωρας, αναγκαστικα, δεν μπορεις να κανεις αλλιως, η ζωη κοιτά μπροστα και τι μενει τελικα? Καποιες ομορφες στιγμες που νιωσαμε με καποιους ανθρωπους, που μπορει να μην ειχαν αισιο τελος αλλα τουλαχιστον γεμισαν τα παραθυρακια της καρδιας μας... Εγω ποτε δεν θα ηθελα να με θυμαται καποιος που με αγαπησε σαν καποια που τον απαξιωσε και τον προσβαλλε με το χειροτερο τροπο. Αλλα οπως ειπα και πριν, ειναι ολα θεμα ανθρωπου...

Remedy
05-05-2012, 01:26
Μπορει και να κρινω και με βαση τη δικη μου συμπεριφορα. Εγω ποτε δεν θα πατουσα καποιον κατω, εκτος αν μου ειχε κανει κατι πολυ σοβαρο. Και το να με κυνηγαει καποιος αλυπητα, δεν το θεωρω λογο για να 'θαψω' καποιον. Καποια στιγμη ο αλλος το παιρνει αποφαση. Δεν ειναι αναγκη να τον διαλυσεις για να το καταλαβει αυτο...

εεεεμ. αυτο ειναι ολο το θεμα.
ο καθενας αλλιως αντιλαμβανεται το "σοβαρο". για καποιον μια συκοφαντια ειναι λογος εξοντωσης. για αλλον που συνηθιζει να συκοφαντει, δεν ειναι.
επαναλαμβανω για τελευταια φορα, οτι δεν μιλαω για τις δικες σου εμπειριες, αλλα για οσα ξερω καλα, εγω.

julias
05-05-2012, 07:08
εεεεμ. αυτο ειναι ολο το θεμα.
ο καθενας αλλιως αντιλαμβανεται το "σοβαρο". για καποιον μια συκοφαντια ειναι λογος εξοντωσης. για αλλον που συνηθιζει να συκοφαντει, δεν ειναι.
επαναλαμβανω για τελευταια φορα, οτι δεν μιλαω για τις δικες σου εμπειριες, αλλα για οσα ξερω καλα, εγω.

Ναι..ετσι εχεις δικιο..

rex
05-05-2012, 12:44
καλα μη λεμε μαλακιες τωρα
αν καποια δεν ακολουθει τις "τασεις" της εποχης τη λενε μπαζακι και αλλα ομορφα λογακια

Ποιος λέει μαλακίες?
Την πέταξες πάλι.

Φωτεινη!
05-05-2012, 12:48
"σε πρωτη φαση, την αποφευγει. αν δεν ειναι ενοχλητικη, δεν χρειαζεται να την προσβαλλει.
αν δεν πιασει κι αυτο, απλα την γειωνει. δεν σηκωνει τηλεφωνα και εξαφανιζεται.
αν μιλαμε για εκρυθμες καταστασεις, υπαρχουν και τα ασφαλιστικα μετρα.."

κι αν ειναι κοτα?/δειλος?
και θελει να δει πως θα αντιδρασει η αλλη με την απομακρυνση του?εεεεε????

υ.γ
σορυ Κωστα,που ξεφευγουμε λιγο...

Remedy
05-05-2012, 14:44
"σε πρωτη φαση, την αποφευγει. αν δεν ειναι ενοχλητικη, δεν χρειαζεται να την προσβαλλει.
αν δεν πιασει κι αυτο, απλα την γειωνει. δεν σηκωνει τηλεφωνα και εξαφανιζεται.
αν μιλαμε για εκρυθμες καταστασεις, υπαρχουν και τα ασφαλιστικα μετρα.."

κι αν ειναι κοτα?/δειλος?
και θελει να δει πως θα αντιδρασει η αλλη με την απομακρυνση του?εεεεε????

υ.γ
σορυ Κωστα,που ξεφευγουμε λιγο...

σε αυτη την περιπτωση (φωτουλα:Ρ), θα επανελθει μονος του, ντοντ γουορι ;)
και δεν χρειαζεται να ειναι κοτα, μπορει να κανει παιχνιδακια.
τα παιχνιδακια ειναι πολυ ευκολα διακριτα απο την αδιαφορια για οποια δεν εθελοτυφλει, κατα την γνωμη μου (πχ η φραση "μην με ξαναενοχλησεις" , ΠΟΤΕ δεν ειναι παιχνιδακι...)...

σε γενικες γραμμες, μην κυνηγατε ρε κοριτσια, τσαμπα ο κοπος και η ξεφτιλα ( εκτος αν την βρισκετε ετσι, οποτε, πασο). οι ανδρες που ενδιαφερονται θα σας κυνηγησουν , αυτοι.

chris athens
05-05-2012, 15:00
εγω παντως ξερω απο φιλους μου που εχουν πει σε κοπελες μη με ξαναενοχλησεις και τις ηθελαν πολυ......το να ριχνεις τον εγωισμο σου καμια φορα δεν ειναι ξεφτιλα

whitecandle
05-05-2012, 15:04
εγω παντως ξερω απο φιλους μου που εχουν πει σε κοπελες μη με ξαναενοχλησεις και τις ηθελαν πολυ......το να ριχνεις τον εγωισμο σου καμια φορα δεν ειναι ξεφτιλα
Πες τα βρε chris

Remedy
05-05-2012, 15:06

δεν ριχνεις τον εγωισμο σου οταν σε διωχνουν και τρεχεις απο πισω . γινεσαι απλα ενοχλητικος...
εγω παντως εχω γνωρισει ανδρες που εχουν πει "μην με ξαναενοχλησεις" και οχι απλα το εννοουσαν, αλλα τις εβριζαν κι απο πανω για την εμμονη τους..

Φωτεινη!
05-05-2012, 15:19
αχ πεθαινω οταν με λες Φωτουλα,το ξερεις!!!

Ναι εννοειται αυτο που λες..
Αυτο συμβαινει κανουν παιχνιδακια παλευουν να σε "μετρησουν"...

Εχει τοσο ενδιαφερον!προσπαθει να σε γραψει,του λες με τον ιδιο τροπο "οκ" και μετα ζηταει εξηγησεις και κλαψουριζει,,,αχαχαχαχαχ
τι παιζεις μαναρι μου,αμα δε σε παιρνει?

υ.γ
Δεν μ πηγε ποτε να κυνηγησω,,ειμαι παραδοσιακη γυναικα σε καποια πραγματα!!θα νιωσω τοσο πολυ λιγη αν φτασω εκει,που θα ξενερωσω..(ναι ειμαι περιεργη)

julias
05-05-2012, 15:20
δεν ριχνεις τον εγωισμο σου οταν σε διωχνουν και τρεχεις απο πισω . γινεσαι απλα ενοχλητικος...
εγω παντως εχω γνωρισει ανδρες που εχουν πει "μην με ξαναενοχλησεις" και οχι απλα το εννοουσαν, αλλα τις εβριζαν κι απο πανω για την εμμονη τους..

Ναι, συμβαινει και αυτο...αλλα το θεωρω ανωριμοτητα, οποτε το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. Αν καποιος αντρας σου λεει να φυγεις απο τη ζωη του, τις περισσοτερες φορες το εννοει..Στο καλο!! Θα συμφωνησω με την Remedy. Περα απο λογια και παιχνιδια, αν καποιος ενδιαφερεται καποια στιγμη, θα την κυνηγησει τη γυναικα. Παιχνιδια του τυπου, δεν σε θελω αλλα σε θελω, φυγε αλλά ελα, πιο πολυ κουραζουν και ξενερωνουν, παρα φερνουν δυο ανθρωπους κοντα....

Remedy
05-05-2012, 15:21
αχ πεθαινω οταν με λες Φωτουλα,το ξερεις!!!

Ναι εννοειται αυτο που λες..
Αυτο συμβαινει κανουν παιχνιδακια παλευουν να σε "μετρησουν"...

Εχει τοσο ενδιαφερον!προσπαθει να σε γραψει,του λες με τον ιδιο τροπο "οκ" και μετα ζηταει εξηγησεις και κλαψουριζει,,,αχαχαχαχαχ
τι παιζεις μαναρι μου,αμα δε σε παιρνει?
χαχαχαχαχααχ
κι εμενα μ αρεσει να σε λεω φωτουλα. λεω μια φιλη μου ετσι ;)

ακριβως ετσι, φωτουλα μου. το παιχνιδακι συνοδευεται με επανεμφανιση, ενω η απορριψη, με εξαφανιση και απανωτα σταυροκοπηματα :ΡΡΡ

Remedy
05-05-2012, 15:23
Ναι, συμβαινει και αυτο...αλλα το θεωρω ανωριμοτητα, οποτε το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. Αν καποιος αντρας σου λεει να φυγεις απο τη ζωη του, τις περισσοτερες φορες το εννοει..Στο καλο!! Θα συμφωνησω με την Remedy. Περα απο λογια και παιχνιδια, αν καποιος ενδιαφερεται καποια στιγμη, θα την κυνηγησει τη γυναικα. Παιχνιδια του τυπου, δεν σε θελω αλλα σε θελω, φυγε αλλά ελα, πιο πολυ κουραζουν και ξενερωνουν, παρα φερνουν δυο ανθρωπους κοντα....

συμφωνουμε τζουλιας ;)

julias
05-05-2012, 15:35
χαχαχαχαχααχ
κι εμενα μ αρεσει να σε λεω φωτουλα. λεω μια φιλη μου ετσι ;)

ακριβως ετσι, φωτουλα μου. το παιχνιδακι συνοδευεται με επανεμφανιση, ενω η απορριψη, με εξαφανιση και απανωτα σταυροκοπηματα :ΡΡΡ
Το θεμα ειναι Remedy οτι πολλες φορες δεν ειναι ξεκαθαρο πότε ο άλλος παιζει μαζι σου και πότε σε απορριπτει στην ουσια. Όπως και να εχει το πραγμα, τετοια παιχνιδια ειναι πολυ κουραστικα..Θεωρω οτι η αποστασιοποιηση ειναι η καλυτερη απαντηση αν δεν ενδιαφερεσαι για καποιον και η πιο τιμια. Εγω τουλαχιστον.. θελω να λειτουργω μονο ετσι..Αν κατι ή καποιος δεν με ενδιαφερει, δεν θελω να το ταλαιπωρω και πολυ το πραγμα..Γενικα αργω να παρω αποφασεις αλλα οταν τις παρω..ειναι και οριστικες..

julias
05-05-2012, 15:39
συμφωνουμε τζουλιας ;)

Ναι, κατα βαση..

Remedy
05-05-2012, 15:42
Το θεμα ειναι Remedy οτι πολλες φορες δεν ειναι ξεκαθαρο πότε ο άλλος παιζει μαζι σου και πότε σε απορριπτει στην ουσια. Όπως και να εχει το πραγμα, τετοια παιχνιδια ειναι πολυ κουραστικα..Θεωρω οτι η αποστασιοποιηση ειναι η καλυτερη απαντηση αν δεν ενδιαφερεσαι για καποιον και η πιο τιμια. Εγω τουλαχιστον.. θελω να λειτουργω μονο ετσι..Αν κατι ή καποιος δεν με ενδιαφερει, δεν θελω να το ταλαιπωρω και πολυ το πραγμα..Γενικα αργω να παρω αποφασεις αλλα οταν τις παρω..ειναι και οριστικες..

κοιτα, προσβλητικος δεν γινεται κανεις, αν δεν φτασεις στην εμμονη.... η θα εξαφανιστει, η θα σου πει οτι δεν γουσταρει. για να γινει προσβλητικος, πρεπει καποια να τον κυνηγησει εμμονικα η να συκοφαντησει. ε τοτε, δικαιουται ο χριστιανος να αγανακτησει..

λιλιουμ
05-05-2012, 16:13
κοιτα, προσβλητικος δεν γινεται κανεις, αν δεν φτασεις στην εμμονη.... η θα εξαφανιστει, η θα σου πει οτι δεν γουσταρει. για να γινει προσβλητικος, πρεπει καποια να τον κυνηγησει εμμονικα η να συκοφαντησει. ε τοτε, δικαιουται ο χριστιανος να αγανακτησει..

Ψιλοδιαφωνω εγω. Νομιζω οτι καποιος μπορει να γινει προσβλητικος, χωρις απαραιτητα να εχει γινει εμμονικη η γυναικα. Ειναι σαν να λες δεν θα σου πει κανεις ψεματα, αν εσυ δε του λες ή εισαι σωστη. Ε οχι, ο χαρακτηρας και το επιπεδο δε θεωρειται δεδομενο ή παντα αναλογο του επιεπεδου και της συμπεριφορας του αλλου!
Πολλοι ανθρωποι βιωνουν σεναρια μες στο κεφαλι τους, που το ενα μηνυμα γινεται 100, η περαστικη διασταυρωση στο δρομο γινεται συνεχης παρακολουθηση κτλ κτλ κτλ, και τα διαδιδουν αυτα και στον κοσμο γυρω. Και δε μιλαω για περιπτωσεις που χρηζουν ψυχιατρικης παρακολουθησης!

julias
05-05-2012, 16:13

Φυσικα εχεις δικιο, βεβαια εξαρταται τί εννοεις εμμονικα..Εμμονικα μπορει για καποιον να ειναι να του τηλεφωνει καποιος ολη τη μερα, για αλλον μπορει να ειναι να κατασκηνωνει εξω απο το σπιτι του αλλου..εξαρταται τί αντεχει ο καθενας..Οσο για το προσβλητικος που λες, νομιζω κρινω απο τη δικη μου συμπεριφορα. Εγω αν ξερω οτι καποιος με εχει αγαπησει, ποτε δεν θα τον προσβαλλω..υπαρχουν αλλοι τροποι..δεν ειναι αναγκη να τον διαλυσεις τον αλλον. σε εχει αγαπησει..καποτε τουλαχιστον..ι

Remedy
05-05-2012, 16:17
Φυσικα εχεις δικιο, βεβαια εξαρταται τί εννοεις εμμονικα..Εμμονικα μπορει για καποιον να ειναι να του τηλεφωνει καποιος ολη τη μερα, για αλλον μπορει να ειναι να κατασκηνωνει εξω απο το σπιτι του αλλου..εξαρταται τί αντεχει ο καθενας..Οσο για το προσβλητικος που λες, νομιζω κρινω απο τη δικη μου συμπεριφορα. Εγω αν ξερω οτι καποιος με εχει αγαπησει, ποτε δεν θα τον προσβαλλω..υπαρχουν αλλοι τροποι..δεν ειναι αναγκη να τον διαλυσεις τον αλλον. σε εχει αγαπησει..καποτε τουλαχιστον..ι

τι αγαπησει και μισησει παιδι μου? δεν μιλαμε για αγαπες εδω. μιλαμε για γνωριμιες απλες. ενοχλητικο, ειναι ο,τι ενοχλει καποιον.
το να θεωρει οτι εδειξε σαφως οτι δεν γουσταρει, και ο αλλος να επιμενει να τον κυνηγαει,. αυτο για τους περισσοτερους ειναι ενοχλητικο...

julias
05-05-2012, 16:21
τι αγαπησει και μισησει παιδι μου. δεν μιλαμε για αγαπες εδω. μιλαμε για γνωριμιες απλες. ενοχλητικο, ειναι οτι ενοχλει καποιον.
το να θεωρει οτι εδωσε σαφη απαντηση οτι δεν γουσταρει, και ο αλλος να επιμενει να τον κυνηγαει,. αυτο για τους περισσοτερους ειναι ενοχλητικο...
Α...τοτε αλλαζει..εγω μιλαω για αγαπη, να σου εχει πει οτι σε αγαπαει πολυ, να σε αφηνει συξιλη...να ζητας εξηγησεις..και να τα ακους και απο πανω...και παλι ομως, ολα στο παιχνιδι και ολα περνανε. Αν μιλαμε για απλη γνωριμια...ενταξει τοτε..εχεις δικιο..Δεν γινεται ομως την μια μερα να εισαι ο ερωτας καποιου-κατα τα λεγομενα του- και την αλλη να μην ..σε ξερει..Ομως ολα γινονται τελικα ..και no problem..

Remedy
05-05-2012, 16:22
Ψιλοδιαφωνω εγω. Νομιζω οτι καποιος μπορει να γινει προσβλητικος, χωρις απαραιτητα να εχει γινει εμμονικη η γυναικα. Ειναι σαν να λες δεν θα σου πει κανεις ψεματα, αν εσυ δε του λες ή εισαι σωστη. Ε οχι, ο χαρακτηρας και το επιπεδο δε θεωρειται δεδομενο ή παντα αναλογο του επιεπεδου και της συμπεριφορας του αλλου!
Πολλοι ανθρωποι βιωνουν σεναρια μες στο κεφαλι τους, που το ενα μηνυμα γινεται 100, η περαστικη διασταυρωση στο δρομο γινεται συνεχης παρακολουθηση κτλ κτλ κτλ, και τα διαδιδουν αυτα και στον κοσμο γυρω. Και δε μιλαω για περιπτωσεις που χρηζουν ψυχιατρικης παρακολουθησης!
εγω δεν εχω συναντησει τετοιες περιπτωσεις ανδρων λιλι-ουμ
γυναικων , ναι. που μπορει καποιος να τις προσεγγισει πολυ ευγενικα κι αυτες να αντιδρασουν σαν να τους σκοτωσε την μανα.ειδικα αν ειναι κι αλλος κοσμος μπροστα.
ανδρες που να γινουν προσβλητικοι, εχω συναντησει μονο καποιους που πραγματικα τους ενοχλουσαν και τους συκοφαντουσαν.

λιλιουμ
05-05-2012, 16:28
Πιστευεις δλδ οτι αυτο ειναι αποκλεισιτκο χαρακτηριστικο των γυναικων? Κανει διαχωρισμο στο φυλο?
Εγω παλι εχω δει παρα πολυ ασχημες συμπεριφορες αρσενικων σε κοπελιτσες που τους πλησιζουν δειλα κι ευγενικα οπως λες. Απο το λυκειο θυμαμαι μια κοπελιτσα ηταν ερωτευμενη με ενα παιδι και τον πλησιαζε να του μιλαει, και αυτος την εκανε ρεζιλι στο κεντρικο δρομο μπροστα σε ολες τις καφετεριες, την εφτυσε στο προσωπο και την εβρισε χυδαια. Οπωσδηποτε δεν τον ειχε πρηξει τοσο, αλλα και να τον ειχε πρηξει πολυ, οι υπολοιποι 9 στους 10 ας πουμε αντρες δε θα την αντιμετωπιζαν ετσι, γιατι οσα χρονια την ηξερα ηταν μια χαρα, δεν ηταν να πεις οτι πηγαινε σε ολοςυ και φορτωνοταν και ηταν σπαστικια!
Απλα το αγορι ηταν κωλοχαρακτηρας, και με τη βουλα, γιατι και αυτον τον ξερω πολλα χρονια. Εκτος και αν το θεωρεις σωστη διορθωση αυτο που της εκανε!

julias
05-05-2012, 16:30

Και εγω θα συμφωνησω..Εξαρταται βεβαια και ποια τα ορια του αλλου. Καποιος μπορει να ενοχλειται και απλα αν τον παιρνεις τηλεφωνο και του λες οτι τον αγαπας, αλλος μπορει να μην ενοχλειται ποτε. Το επιπεδο καποιου δεν εξαρταται παντα απο την συμπεριφορα του αλλου, και εκει νομιζω ειναι και το καθοριστικο στοιχειο του χαρακτηρα..

julias
05-05-2012, 16:36
Πιστευεις δλδ οτι αυτο ειναι αποκλεισιτκο χαρακτηριστικο των γυναικων? Κανει διαχωρισμο στο φυλο?
Εγω παλι εχω δει παρα πολυ ασχημες συμπεριφορες αρσενικων σε κοπελιτσες που τους πλησιζουν δειλα κι ευγενικα οπως λες. Απο το λυκειο θυμαμαι μια κοπελιτσα ηταν ερωτευμενη με ενα παιδι και τον πλησιαζε να του μιλαει, και αυτος την εκανε ρεζιλι στο κεντρικο δρομο μπροστα σε ολες τις καφετεριες, την εφτυσε στο προσωπο και την εβρισε χυδαια. Οπωσδηποτε δεν τον ειχε πρηξει τοσο, αλλα και να τον ειχε πρηξει πολυ, οι υπολοιποι 9 στους 10 ας πουμε αντρες δε θα την αντιμετωπιζαν ετσι, γιατι οσα χρονια την ηξερα ηταν μια χαρα, δεν ηταν να πεις οτι πηγαινε σε ολοςυ και φορτωνοταν και ηταν σπαστικια!
Απλα το αγορι ηταν κωλοχαρακτηρας, και με τη βουλα, γιατι και αυτον τον ξερω πολλα χρονια. Εκτος και αν το θεωρεις σωστη διορθωση αυτο που της εκανε!

Περι χαρακτηρα..κολοκυθοπιτα...

chris athens
05-05-2012, 16:40
συμφωνω μαζι σου...πολλοι φιλοι μου εχουν πλησιασει κοπελες με ευγενικο τροπο και τους βριζαν με το χειροτερο τροπο

Remedy
05-05-2012, 16:40

ποιο λυκειο, λιλι? δεν μιλαω για 15χρονα, μιλαω για ανδρες και γυναικες. ενηλικες....
οχι,δεν εχω δει ποτε κατι αναλογο.
εχω δει ομως πανω απο 3 περιπτωσεις εμμονικου κολληματος απο γυναικες πριν τις προσβαλουν.δεν ξερω αν ειναι σεξιστικο το θεμα.την εμπειρια μου σου ειπα.

λιλιουμ
05-05-2012, 16:44
το φυλο υπαρχει και στο λυκειο!
Απλα βρηκα το πιο ακραιο σκηνικο που ξερω και ηταν αυτο! Γενικα δεν εχω πολλα τετοια παραδειγματα γυρω μου ακραιας αποκρουσης υπερβολικου ενδιαφεροντος ουτε απο αρσενικα ουτε και απο θηλυκα ομως! Μαλλον δεν ζω στη Δυναστεια :p

julias
05-05-2012, 16:46
ποιο λυκειο, λιλι? δεν μιλαω για 15χρονα, μιλαω για ανδρες και γυναικες. ενηλικες....
οχι,δεν εχω δει ποτε κατι αναλογο.
εχω δει ομως πανω απο 3 περιπτωσεις εμμονικου κολληματος απο γυναικες πριν τις προσβαλουν.δεν ξερω αν ειναι σεξιστικο το θεμα.την εμπειρια μου σου ειπα.

Καλα κανεις και την λες την εμπειρια σου γιατι πολλες φορες μας εχει βοηθησει ολους..απλα καποιες φορες τα πραγματα δεν ειναι ασπρο-μαυρο..

julias
05-05-2012, 16:47
το φυλο υπαρχει και στο λυκειο!
Απλα βρηκα το πιο ακραιο σκηνικο που ξερω και ηταν αυτο! Γενικα δεν εχω πολλα τετοια παραδειγματα γυρω μου ακραιας αποκρουσης υπερβολικου ενδιαφεροντος ουτε απο αρσενικα ουτε και απο θηλυκα ομως! Μαλλον δεν ζω στη Δυναστεια :p

Υπαρχουν..υπαρχουν...ολα τα εχει το πανερι...και οκ τελικα..

Remedy
05-05-2012, 16:49
Καλα κανεις και την λες την εμπειρια σου γιατι πολλες φορες μας εχει βοηθησει ολους..απλα καποιες φορες τα πραγματα δεν ειναι ασπρο-μαυρο..

στις περιπτωσεις που λεω, ηταν ΕΝΤΕΛΩΣ μαυρο. καρατσεκαρισμενο .τραστ μι ;)

julias
05-05-2012, 16:56
στις περιπτωσεις που λεω, ηταν ΕΝΤΕΛΩΣ μαυρο. καρατσεκαρισμενο .τραστ μι ;)

Σε εμπιστευομαι απολυτως...απλα δωσε και λιγο χωρο στον χαρακτηρα του αλλου...στο ξαναειπα..εκει ειναι η διαφορα....

Remedy
05-05-2012, 17:12
Σε εμπιστευομαι απολυτως...απλα δωσε και λιγο χωρο στον χαρακτηρα του αλλου...στο ξαναειπα..εκει ειναι η διαφορα....

σαφως. παντα παιζει ο χαρακτηρας, οπως παιζει και η ψυχοπαθολογια . δεν ειμαστε γιατροι ομως, ουτε μητερες-τερεζες. αντιδραμε στις γνωριμιες μας, αναλογα με την συμπεριφορα που αντιμετωπιζουμε.

julias
05-05-2012, 17:18
σαφως. παντα παιζει ο χαρακτηρας, οπως παιζει και η ψυχοπαθολογια . δεν ειμαστε γιατροι ομως, ουτε μητερες-τερεζες. αντιδραμε ισοτιμα στις γνωριμιες μας, αναλογα με την συμπεριφορα που αντιμετωπιζουμε.

Φυσικα, ολοι εχουμε καποιου ειδους παθολογια, χωρις αυτο να ειναι κακο. Καποιοι αρεσκονται να προσβαλλουν γενικα αλλοι δεν το κανουν ποτε..Αυτο που λες οτι αντιδραμε ισοτιμα στις γνωριμιες μας ειναι το ιδανικο..οταν ομως μπει το συναισθημα στη μεση..ολες οι φιλοσοφιες φευγουν απο το παραθυρο..κατα την γνωμη μου τουλαχιστον...Οι ξεκαθαρες καταστασεις ειναι οι πιο τιμιες. Αν σου πει καποιος να φυγεις απο τη ζωη του, το εννοει ή οχι, εσυ πρεπει να φυγεις και να μην επιτρεψεις στον εαυτο σου καμια επιστροφη..τα λογια λεγονται, δεν ξελεγονται..τουλαχιστον απο συναισθηματικα ωριμους ανθρωπους..

Remedy
05-05-2012, 17:27
Φυσικα, ολοι εχουμε καποιου ειδους παθολογια, χωρις αυτο να ειναι κακο. Καποιοι αρεσκονται να προσβαλλουν γενικα αλλοι δεν το κανουν ποτε..Αυτο που λες οτι αντιδραμε ισοτιμα στις γνωριμιες μας ειναι το ιδανικο..οταν ομως μπει το συναισθημα στη μεση..ολες οι φιλοσοφιες φευγουν απο το παραθυρο..κατα την γνωμη μου τουλαχιστον...Οι ξεκαθαρες καταστασεις ειναι οι πιο τιμιες. Αν σου πει καποιος να φυγεις απο τη ζωη του, το εννοει ή οχι, εσυ πρεπει να φυγεις και να μην επιτρεψεις στον εαυτο σου καμια επιστροφη..τα λογια λεγονται, δεν ξελεγονται..τουλαχιστον απο συναισθηματικα ωριμους ανθρωπους..
δεν νομιζω οτι ολοι εχουν ψυχοπαθολογια. διαφωνω. ουτε ειμαι ειδικη για να τους διαχωρισω με ακριβεια.ξερω απλα οτι οι ακροτητες δεν δικαιολογουνται παντα, απλα με εναν περιεργο χαρακτηρα.
για εμενα ολα στις σχεσεις ειναι θεμα επιλογων. κραταω οτι μου κανει, απορριπτω οτι με χαλαει και μαλιστα με μεγαλη ευκολια. τοσο απλα.
κι ετσι λειτουργουν κι οσοι εκτιμω.

julias
05-05-2012, 17:30
δεν νομιζω οτι ολοι εχουν ψυχοπαθολογια. διαφωνω. ουτε ειμαι ειδικη για να τους διαχωρισω.
για εμενα ολα στις σχεσεις ειναι θεμα επιλογων. κραταω οτι μου κανει, απορριπτω οτι με χαλαει και μαλιστα με μεγαλη ευκολια. τοσο απλα.
κι ετσι λειτουργουν κι οσοι εκτιμω.

Δεν εννοω ΨΥΧΟπαθολογια, εννοω παθολογια σαν τροπο σκεψης και βιωματα. Και φυσικα αυτος ο τροπος που λειτουργεις ειναι ο ενδεδειγμενος για ψυχικη γαληνη και ισορροπια..Η λεξη παθολογια στην ψυχολογια δεν εχει παντα αρνητικη χροια..

Φωτεινη!
05-05-2012, 17:33
ναι ρε γμτ,θολωνει η κατασταση οταν μπαινει το συναισθημα στη μεση!
Πρεπει να μαθουμε να τα ξεχωριζουμε,εγω προσπαθω να αξιολογησω τα πραγματα απο αποσταση,μενω πχ για λιγο μακρια και καπως ξελαμπικαρει το μυαλο μου.
Μακαρι να ηταν ολοι τιμιοι και ξεκαθαροι τζουλια,θα αποφευγαμε πολλες ανουσιες καταστασεις!

julias
05-05-2012, 17:42
ναι ρε γμτ,θολωνει η κατασταση οταν μπαινει το συναισθημα στη μεση!
Πρεπει να μαθουμε να τα ξεχωριζουμε,εγω προσπαθω να αξιολογησω τα πραγματα απο αποσταση,μενω πχ για λιγο μακρια και καπως ξελαμπικαρει το μυαλο μου.
Μακαρι να ηταν ολοι τιμιοι και ξεκαθαροι τζουλια,θα αποφευγαμε πολλες ανουσιες καταστασεις!

Ναι, νομιζω τελικα οτι η αποσταση ξεκαθαριζει και την κατασταση και το συναισθημα..

Φωτεινη!
05-05-2012, 17:54
οπως και η συζητηση με ατομα που μας καταλαβαινουν...:)

Φώτης
05-05-2012, 22:22
Έχοντας διαβάσει στα γρήγορα αυτό το θέμα, αλλά και το κλειδωμένο "Τι θέλετε επιτέλους οι γυναίκες (http://www.e-psychology.gr/forum/showthread.php?12266-τι-θέλετε-επιτέλους-οι-γυναίκες)"
του ale3andros12, θέλω να πω στους φίλους που αναρωτιούνται τι θέλουν οι γυναίκες και τι
τις ελκύει τα παρακάτω:
1. Μη ρωτάτε τις γυναίκες τι θέλουν, γιατί θα σας πούνε τα ρομαντικά που βλέπετε στις
ταινίες, ότι τις ελκύουν αυτοί που δεν προσποιούνται και έχουν υψηλή αυτοπεποίθηση και
θέλουν κάποιον που να τις αγαπά και να τις προσέχει. Προφανώς σύμφωνα με τη λογική
τους αυτό θέλουν, αλλά τα ένστικτά τους αποκλίνουν, γιαυτό άλλωστε είναι και οι
ίδιες συχνά μπερδεμένες. Επομένως θα λάβετε λάθος ή/και μισές απαντήσεις (no offense ladies).
2. Αν θέλετε να μάθετε, πρέπει πρώτα να γνωρίσετε τους σωστούς άντρες. Κάντε παρέα
με τύπους που "το χουν" με τις γυναίκες. Και προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, δεν εννοώ
τύπους που εκμεταλλεύονται γυναίκες και τις φέρονται άσχημα, αλλά άντρες που έχουν
την ικανότητα να εισβάλλουν (με την καλή έννοια) στην ψυχολογία των γυναικών και να
επικοινωνούν συναισθηματικά μαζί τους. Δεν εννοώ να γίνεστε best friends (danger!) με τις
εν λόγω γυναίκες, αλλά στην αρχή να μπορείτε να δημιουργείτε και να διατηρείτε μικρούς
συναισθηματικούς δεσμούς μεταξύ σας.
Και νομίζω ότι η εμφάνιση και το χρήμα είναι δευτερεύοντα (φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις).

Κάτι άλλο που θυμάμαι από το θέμα "Τί θέλετε επιτέλους οι γυναίκες" (συγνώμη που ανακατώνω
τα θέματα, αλλά νομίζω είναι και δω σχετικό) είναι η συζήτηση της whitecandle και του carry,
όσον αφορά στο γιατί προτιμάει να βλέπει ο καλός της ποδόσφαιρό από το να κάνει γλύκες.
Και ο carry επισήμανε, ότι όταν του ζητάει γλύκες όσο αυτός κάνει κάτι που του αρέσει, είναι μια μορφή
testing. Κάτι που οι γυναίκες κάνουν υποσυνείδητα συνεχώς.
@whitecandle: Πίστεψέ με αν έκλεινε την τηλεόραση και σου κανε τη χάρη, θα άρχιζες
να τον τεστάρεις συνεχώς και όσο περισσότερο "ναι" σου έλεγε, τόσο λιγότερο
ελκυστικό θα τον έβρισκες. Μέχρι που θα έφτανες στο σημείο να βαριέσαι τόσο πολύ, που
να αναζητείς κάτι καινούριο. Ποια γυναίκα θέλει έναν άντρα που λέει συνέχεια "ναι";
Και εν τέλει είναι απολύτως υγιές σε μια σχέση να έχει ο καθένας το δικό του χώρο για να
κάνει ό,τι του αρέσει, ο ένας βλέπει μπάλα η άλλη σαπουνόπερες, ο ένας πάει για ψάρεμα η
άλλη για μπιρίμπα με τις φίλες της, κ.ο.κ.

arktos
06-05-2012, 00:26
θα συμφωνησω με το φωτη σε ολα!

αλλα γιατι λες πως εμεις οι γυναικες δεν θα πουμε την αληθεια?

white, αυτο που λεει ο φωτης με το "ναι" ειναι αληθεια.
βαριεσαι μετα!
κ στην ουσια πισω απο αυτο κρυβεται κατι μη υγιες.
εννοω το να σου λεει ο αλλος ολο ναι...

Φώτης
06-05-2012, 13:42
αλλα γιατι λες πως εμεις οι γυναικες δεν θα πουμε την αληθεια?
Νομίζω για τους παρακάτω λόγους:
1. Όπως είπα και παραπάνω αρκετές γυναίκες είναι συχνά μπερδεμένες, με αποτέλεσμα
άθελά τους, ενώ έχουν όλη την καλή διάθεση, να δίνουν λάνθασμένες πληροφορίες,
είτε γιατί οι ίδιες καλά καλά δε ξέρουν, είτε γιατί δε θέλουν να αποδεχθούν κάποια
πράγματα.
2. Από ευγένεια και ευαισθησία, θα πουν σε έναν άπειρο άντρα τα ρομαντικά, επηρρεαζόμενες
(όπως και μεις οι άντρες άλλωστε) από τις ταινίες και τις σαπουνόπερες. Δε θα τον
ρίξουν απότομα στο παγωμένο νερό, μια και το βρίσκουν γλυκό ένας άπειρος νέος
να ρωτάει, θέλουν μεν να βοηθήσουν αλλά όχι να περιπλέξουν τα πράγματα ή να
τον τρομάξουν. ;)

Ελπίζω να μην έδωσα την εντύπωση ότι πιστεύω πως οι γυναίκες εσκεμμένα (με κακή
πρόθεση) θα πουν ψέμματα. Ακόμα κι αυτό να πίστευα όμως, θα αναζητούσα τα
βαθύτερα αίτια και δε θα σταματούσα εκεί. Άλλωστε για ό,τι κάνουμε υπάρχουν
βαθύτεροι λόγοι έτσι;

Imho κάθε νέος άντρας χρειάζεται έναν "μέντορα", πατέρα, αδερφό, θείο, φίλο,
whatever. Κάποιον που να τον μυήσει στις διαπροσωπικές σχέσεις ανδρών-γυναικών.
Τα νεαρά κορίτσια συνήθως μαθαίνουν το ένα στο άλλο αυτά τα πράγματα, στα
αγόρια ο ανταγωνισμός σε αυτά τα θέματα είναι μεγαλύτερος (αυτό βέβαια είναι
φυσιολογικό) με αποτέλεσμα κάποιοι να μένουν... μετεξεταστέοι για πολλά χρόνια,
ή και για πάντα.
Την επόμενη φορά λοιπόν που θα δείτε έναν κοντούλη, χοντρούλη φαλακρό στην
αγκαλιά μιας όμορφης κοπελιάς, μην είστε και 100% σίγουροι ότι την κρατάει (μόνο) το
πορτοφόλι του κοντά της.

kostas87
06-05-2012, 16:38
ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟ? ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΑΝΩ.
οι γυναικες εχουν γινει πιο δυναμικες πιο ανεξαρτητες πιο ανετες και καποιες στιγμες φαιροντε σαν συμπεριφορα αντρα.δε λεω οτι ειναι κακο αλλα σιγουρα ειναι μια παραξενη αλλαγη.αντι να στηριζουν ευνουχιζουν καμια φορα εναν αντρα.

Joann
06-05-2012, 21:28
Tο παραπάνω ισχύει μόνο ως ένα βαθμό.
Και πάντα ίσχυε αφού ο ισχυρότερος οικονομικά
μπορούσε και μπορεί συχνά να γίνεται ο κυρίαρχος του παιχνιδιού.
Τώρα -καθυστερημένα επί της ερώτησης- εξαρτάται.
Προσωπικά ποτέ δε μου 'λεγαν τίποτα τα sex symbols του σινεμά,
εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων βεβαίως! χαχαχα!
Δε νομίζω ότι μπορεί να δοθεί μια στάνταρ απάντηση.
Είναι όμως πολύ σημαντικό να ξέρεις τι σε απωθεί!
π.χ. εμένα με απωθεί και με ξενερώνει τελείως η αυταρχική συμπεριφορά.
Σίγουρα πρέπει να σε έλκει ο άλλος εμφανισιακά,
αλλά μπορεί πολύ πολύ περισσότερο από την εξωτερική εμφάνιση
να σε έλκει ένα εύστροφο μυαλό + συμπεριφορά που δε βγάζει κακίες.
Αλλά για να υπάρχει διάρκεια στην έλξη,
ανάμεσα στους δύο
πρέπει να υπάρχει πνευματικός δεσμός.

anisixos
14-05-2012, 03:39
Γεια σας παιδιά, βρίσκομαι κι εγώ σε μια πολύ δυσάρεστη κατάσταση όσο θυμάμαι τον εαυτό μου. Εμφανίσιμο παιδί μου λένε πως είμαι, με επίπεδο, με πολλά ενδιαφέροντα αλλά γυναίκα δε μπορώ να κάνω να ενδιαφερθεί για μένα και να προχωρήσει το πράγμα. Τελευταία έχω κατασταλάξει στο εξής: Οι γυναίκες βασικά δεν γνωρίζουν τί είναι αυτό που πραγματικά τις ελκύει σε έναν άνδρα. Αν τις ρωτήσεις θα σου πουν ένα σωρό πράγματα τα οποία πολλοί από εμάς που γκρινιάζουμε πως είμαστε μόνοι τα έχουμε σε αφθονία αλλά τελικά δε νομίζω πως ισχύουν. Το ζωϊκό ένστικτό τους είναι πάνω απ' όλα και αυτό τους λέει πως πρέπει να είναι με αυτόν που είναι πιο δυνατός (ή που φαίνεται πως είναι), το a male όπως ονομάζεται. Το αρσενικό που έχει την ενέργεια αυτή της ανεξαρτησίας, του "δεν έχω ανάγκη κανενα σας, τα κανονίζω όλα και τα βγάζω πέρα μόνος" κτλ. Νομίζω πως αυτό είναι το πιο βασικό τελικά και λειτουργεί υποσυνείδητα στις γυναίκες.

BloodyKate
14-05-2012, 07:44
τις περισσοτερες φορες μια γυναικα θελει καποιον για να ειναι ασφαλης
ενας αντρας θελει μια γυναικα για να ειναι δυνατος
παρολα αυτα υπαρχουν και γυναικες χωρις ιδιαιτερες απαιτησεις που απλα ψαχνονται ;)
μην το βαζεις κατω συνεχισε να ψαχνεις και θα τη βρεις τη γυναικα σου!
μην πονταρεις στο "ειμαι εμφανισιμος εχω επιπεδο" να εισαι ο εαυτος σου να λες οτι σκεφτεσαι και τα λοιπα και τα λοιπα

sheldon
14-05-2012, 08:57
Άσ' τα να πάνε anisixos, μεγάλη πίκρα. Όλο και πληθαίνουμε οι μπακούροι. Στη σχολή μου τις "μονοπωλούν" κάποιοι με αμάξι που τις πηγαίνουν στο σπίτι τους δήθεν για εργασία. Και μετά λένε ότι δεν θαμπώνονται από τα υλικά αγαθά, αλλά εκτιμάνε τα πνευματικά και ψυχικά χαρίσματα. Μην παίρνεις ποτέ τοις μετρητοίς τα λόγια γυναίκας.

BloodyKate
14-05-2012, 09:41
Άσ' τα να πάνε anisixos, μεγάλη πίκρα. Όλο και πληθαίνουμε οι μπακούροι. Στη σχολή μου τις "μονοπωλούν" κάποιοι με αμάξι που τις πηγαίνουν στο σπίτι τους δήθεν για εργασία. Και μετά λένε ότι δεν θαμπώνονται από τα υλικά αγαθά, αλλά εκτιμάνε τα πνευματικά και ψυχικά χαρίσματα. Μην παίρνεις ποτέ τοις μετρητοίς τα λόγια γυναίκας.

:(
κριμα ρε σελντον... κριμα ειλικρινα...
εχεις μεν δικιο κι αυτο για μενα ειναι καταντια.
αλλα δεν ειναι μονο αυτα και δεν ειναι ολες ετσι
ισως οι περισσοτερες αλλα οχι ολες

ioannis2
14-05-2012, 10:40

Έτσι είναι, ειτε το παραδέχονται είτε όχι. Αυτά μετράνε! (βεβαια αν ειναι γαιδούρι ή βλήμα δεν νομίζω να γινεται τιποτα). Μ' αυτον που είναι ωραίος αλλά δεν διαθέτει τετοια τον γουστάρουν απλά για σεξ και σχέσεις νύχτας και όχι για κάτι πιο σοβαρό, για κάτι σοβαρό θα πάνε σ' αυτον που διαθέτει και χρήμα.
Κώστα87, όντως οι γυναικες έχουν γίνει πιο ανεξάρτητες και πιο δυναμικές και άρα ανεβάζουν ανάλογα και τον πύχη στις επιλογές τους για εξεύρεση συντρόφου. Έτσι αμα θες κατι καλό στη ζωη σου και όχι συμβιβασμό δεν είναι και τόσο εύκολα τα πράγματα.

anisixos
14-05-2012, 11:08
Εννοείται υπάρχουν και οι γυναίκες ρε παιδιά που θέλουν μόνο χρήμα, υλικό πλούτο κτλ. Αλλά δε μιλάω γι'αυτές, ποιός ασχολείται μ' αυτές άλλωστε; Μιλάω γενικά για τη φύση της γυναίκας, γυναίκες και από εδώ μέσα που βρίσκονται εδώ ακριβώς επειδή κι αυτές είναι απογοητευμένες που δε βρίσκουν ένα καλό παιδί. Αλήθεια κορίτσια, για ψάξτε το λίγο μέσα σας, σίγουρα θέλετε ένα καλό παιδί που να σας προσέχει, να σας φροντίζει, να σας δίνει τρυφερότητα κτλ κτλ κτλ; Αυτά που λέτε μια ζωή σε άλλους πως ζητάτε; Πολλές φίλες μου που με ξέρουν καλά μου λένε πως όποια γυναίκα θα με έχει θα είναι απίστευτα τυχερή αλλά θυμηθείτε, είναι απλά φίλες μου, δεν είναι ερωμένες μου. Αυτό που πραγματικά τις ελκύει είναι το ζωϊκό αυτό ένστικτο που είπα και πριν, ένας άνδρας που εμπνέει δύναμη και ανεξαρτησία, το A male, το πρωταρχικό αρσενικό ή όπως αλλιώς μεταφράζεται. Είναι τυχαίο νομίζετε που οι περισσότερες καταλήγουν με μαλάκες άνδρες και μετά αναρωτιούνται γιατί και πώς; τί κάνουν λάθος και καταλήγουν με μαλάκες άτομα πάντα; Απλά πέφτουν με τα μούτρα εκεί που το ζωϊκό ένστικτο τους κατευθύνει χωρίς άλλο μπούσουλα. Όσοι άνδρες το έχουν, τις αλλάζουν σαν τα πουκάμισα, όσοι δεν το έχουν απλά είναι καταδικασμένοι για μια ζωή γεμάτη ερωτικές απογοητεύσεις.

Εγώ πάντως δε νομίζω πως λειτουργώ έτσι. Με ελκύει απίστευτα μια γυναίκα η οποία να είναι γλυκιά και να δείχνει μια αίσθηση ταπεινότητας και ενδιαφέροντος προς τον απέναντί της, πράγμα που το βρίσκω σπάνια. Οπότε προσπαθώ να προσεγγίσω όποια ελάχιστα μου αρέσει πλέον, αλλά η έλλειψη ενδιαφέροντος εκ μέρους τους και η αδιαφορία πέφτει σύννεφο. Έχω φάει χυλόπιτα από γυναίκα που δεν μου άρεσε καθόλου και αντικειμενικά ήταν πολύ κατώτερή μου εμφανισιακά τουλάχιστον που μπορούσα να κρίνω αρχικά. Θα ήθελα κάποια γυναίκα από εδώ ειλικρινά να σκεφτεί αυτά που είπα και να μου απαντήσει.

Anyway, αγόρια πάμε στο Άγιον Όρος να μονάσουμε ομαδικά...

marina38
14-05-2012, 11:20
Αμάν βρε παιδιά με το χρήμα, τα αμάξια, την εξουσία και γενικά όλη αυτή τη μεμψιμοιρία. Έστω ότι υπάρχουν πολλές γυναίκες που δίνουν σημασία σε όλα αυτά που λέτε. Άμα όμως πέφτει εκεί ο προβολέας, δεν φωτίζονται άλλα χαρακτηριστικά των ανθρώπων και βγαίνουν βιαστικά συμπεράσματα. Επιπλέον, ο κόσμος είναι γεμάτος γυναίκες και άντρες επίσης. Αν ένας άνθρωπος δεν μας κάνει ή δεν του κάνουμε, υπάρχουν τόσοι πολλοί άλλοι.

marina38
14-05-2012, 11:37
Ανήσυχε, γιατί προσπάθησες να προσεγγίσεις μια γυναίκα που δεν σου άρεσε και τη θεωρούσες κιόλας κατώτερη εμφανισιακά? Και γιατί εκείνη να ανταποκριθεί, αφού μπορεί θαυμάσια να μην της άρεσες κι εσύ? Η φυσική έλξη είναι κάτι πρωταρχικό. Από εκεί και πέρα, προσωπικά θεωρώ λογικό να αναζητάμε άτομα που είναι ανάλογα με εμάς ως προς τα χαρακτηριστικά τους και βρίσκονται σε παρόμοια φάση ζωής. Για παράδειγμα αυτό που λες για την ανεξαρτησία... αν κάποιος είναι ανεξάρτητος στη ζωή του, γιατί ακριβώς να θέλει έναν που δεν είναι?

Πάντως, υπάρχουν πολλές εξηγήσεις ως προς το γιατί κανείς δεν βρίσκει έναν κατάλληλο σύντροφο. Για παράδειγμα, έχω έναν φίλο για τον οποίο κι εγώ πιστεύω ότι θα είναι τυχερή όποια τον έχει δίπλα της σαν σύντροφο. Ωραίο παιδί είναι, δείχνει πραγματικό ενδιαφέρον στους γύρω του, η ζωή του είναι τακτοποιημένη και γενικά έχει χίλια δυο καλά. Όμως έχει μια έκφραση απογοήτευσης και μιζέριας που εκπέμπεται όταν μιλάς λίγο παραπάνω μαζί του, κι αυτό είναι πολύ απωθητικό.

ME&I
14-05-2012, 12:06
πιστευω οτι η γυναικα εχει χασει το ρολο της. θελει μεγαλη εξυπναδα το να μπορεις να εισαι γυναικα τη σημερον ημερα, το να μπορεις να βαλεις στην ακρη την εγωπαθεια κ να μην προσπαθεις να φαινεσαι ολη την ωρα δυνατη κ μαγκακι. για μενα το υποκειμενο ειναι η γυναικα κ το αντικειμενο ο αντρας, απο τη στιγμη που η γυναικα αφησε το ρολο του χειριστη εχασε κ τη θυληκοτητα της.

προσωπικα κ πιο πετυχημενη να ειμαι απο το συντροφο μου (εδω γελαμε μεχρι δακρυων!) μου αρεσει να τον κανω να νιωθει οτι ειμαι ενα βμα πισω του, να αισθανεται οτι κατι ξερει παραπανω, τοσο όμως όσο χρειαζεται για να καλυπτεται ο ανδρικος του εγωισμος (μη μας καβαλησει κιολας!). θεωρω οτι ο αντρας θελει ενα θυλικο διπλα του κ οχι εναν ανταγωνιστει που να διεκδικουν την ιδια θεση. πως να το κανουμε αλλο αντρας κ αλλο γυναικα...διαφορετικοι ρολοι!

anisixos
14-05-2012, 14:39
Μαρίνα, προσεγγίζω και γυναίκες που δεν μου πολυαρέσουν απλά επειδή είμαι απελπιστικά διαθέσιμος, αλλά τί σημασία έχει; Δε μιλάμε για μένα τώρα αλλά για το τί θέλουν οι γυναίκες.