PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Να βρειτε γιατρο που ενδιαφερετε....

keep_walking
08-01-2007, 18:58
Μιας και διαβασα σε ερευνες οτι ο θυρεοειδης προκαλει πολλες φορες παρομοια ψυχολογικα προβληματα αποφασισα να κανω μια εξεταση του θυρεοειδη.
Βγηκε καλη κανενα προβλημα σε αυτο αλλα μου ζητησαν να κανω και μια γενικη εξετασε αιματος.
Λοιπον το συκωτι μαλλον εχει αρχισει και τα παιζει.Κατα 99,99% συμφωνα με το γιατρο οφειλετε στην φαρμακευτικη αγωγη που παιρνω.
Δεν εχω κανει παλιοτερα εξετασεις και δεν μπορει να συγκρινει αν οι αριθμοι εχουν ανιουσα ή κατιουσα πορεια ή σταθερη και με προετρεψε να κανω εξετασεις μετα απο ενα μηνα παλι για το συκωτι.
Μου ελεγε να του πω το γιατρο που με παρακολουθει και μου γραφει τα φαρμακα και γιατι δεν ειχα κανει εξετασεις πιο πριν ενω παιρνω τετοια φαρμακευτικη αγωγη...γιατι δεν ειχα κανει εξετασεις θυρεοειδη τοσο καιρο και πηγα επειδη διαβασα κατι και εγω του απαντουσα οτι απλως ο γιατρος μου γραφει τα φαρμακα (παει αλλος και τα γραφει για μενα) και οτι δεν εχουμε περαιτερω επαφη εδω και χρονια (απο τη αρχη δλδ χεσμενο με ειχε εχουμε συναντηθει συνολικα μια ωρα τοσα χρονια).
Μια ζωη θυμα ετσι αισθανομαι τωρα:(
Τι να πω...μαλλον θα χρειαστει να μειωσω την αγωγη μου και μαλιστα πηγαινα τοσο καλα:(

αννυ
08-01-2007, 20:25
ο γιατρος σου σε εχει δει μονο μια ωρα?γιατι δεν επεδιωξες να πηγαινεις πιο συχνα?δεν θελεις?να πας να του πεις οπωσδηποτε για το προβλημα στο συκωτι,ισως χρειαστει να σου αλλαξει την αγωγη.μην καταστρεψουμε και τη σωματικη υγεια.και μην αγχωνεσαι,ολα καλα θα πανε
φιλια

iwanna25
08-01-2007, 21:31
keep μου ο λόγος που δεν πας στον γιατρό είναι επειδή όπως μας λες δεν ενδιαφέρεται για σένα ή λογω εργασιακών σου υποχρεωσεων?
αν επιτρέπεται πόσα φάρμακα παίρνεις?
ρωτάω γιατί και γω παίρνω εδώ και χρόνια ισχυρή δόση αντιψυχωτικού(10 mg zyprexa) αλλά παρόλα αυτά το συκώτι μου είναι οκ(τουλάχιστον προς το παρόν...)

τι-ποτέ
08-01-2007, 23:30
κιπ, σε θέλουμε όλοι καλά!
μπορεί και το συκώτι να μην έχει σχέση με τα φάρμακα.
πάντως αυτό που έγραψε η άννυ, κι εγώ τα ίδια μου ήρθε να σου γράψω διαβάζοντάς σε...
είσαι νομίζω για όλους μας ένα φωτεινό παράδειγμα, δε σε θέλουμε θύμα, εγώ τουλάχιστον σε βλέπω σαν αγωνιστή που έχεις κερδίσει και το θαυμασμό και την αγάπη μου, με τόσα που προσφέρεις σε όλους μας μέσα στο σάιτ...
κιπ προσεχτικός! :)

raphsssodos
08-01-2007, 23:39
Originally posted by keep_walking
Τι να πω...μαλλον θα χρειαστει να μειωσω την αγωγη μου και μαλιστα πηγαινα τοσο καλα:(

Το ότι ίσως χρειαστεί να μειώσεις την αγωγή για να μπορέσει να ανταπεξέλθει και το συκώτι σου δεν σημαίνει ότι θα πας και χειρότερα βρε Keep!

Alkmeon
09-01-2007, 18:15
...λοιπον καλο ειναι να υπενθυμιζετε στους γιατρους που σας συνταγογραφουν να προσθετουν μια γενικη αιματος καθε 6 με 8 μηνες καθως επισης &τιμες προλακτικης& cpk

Alkmeon
09-01-2007, 18:20
.....διευκρινιζω οτι οι τιμες της Προλακτινης του ορου&της Φωσφοκινασης του ορου cpk&prl αντιστοιχα ειναι ιδιαιτερα χρησιμες για την προληψη καποιου πιθανου κακοηθους νευροληπτικου συνδρομου

Black Rose
09-01-2007, 19:18
Δεν ειναι σπάνιο φαινόμενο κάποια φάρμακα να δημουργούν προβλήματα σε κάποιο όργανο. Αυτό όμως αποκλείεται με τα ομοιπαθητικά φάρμακα.

Keep, μην απογοητευεσαι. Μεγάλο λάθος που δεν είχες επικοινωνια με τον γιατρό σου. Μπορει να μειωθει η δόση ή να αλλάξει το φάρμακο και να συνεχίσεις μια χαρά την θεραπεία σου.

Δες το σαν ¨καμπανάκι ώστε να εχεις καλυτερη επαφη με τους γιατρους σου.

Καλή δυναμη!

LOSTRE
09-01-2007, 23:02
Η χρόνιαχρήση φαρμάκων ίσως να επηρρεάζει την λειτουργεία του ήπατος καθώς εκεί μεταβολίζονται τα περισσότερα από αυτά!

Alkmeon
10-01-2007, 00:34
......γι αυτο στη γενικη αιματος συμπεριλαμβανεται ο ελεγχος της αλκ φωσφατασης,των τρανσαμινων,της γ GT που μας δινουν την εικονα της ηπατικης λειτουργιας!

keep_walking
10-01-2007, 21:05
Ευχαριστω ολους για τη συμπαρασταση...θα δω τι θα κανω μετα παο ενα μηνα που θα επαναληφθει η εξεταση.

αννυ
10-01-2007, 23:29
αστο κεερ μη το παιδευεις δεν μπορεις να μπεις στο chat..:P :p

Adzik
11-01-2007, 12:35
keep mou... ola tha pane kala ..filakia

keep_walking
12-01-2007, 15:51
Ιωαννα παιρνω 30 mg abilify και παλαιοτερα επαιρνα risperdal....το zyprexa δεν το εχω δοκιμασει...ή νομιζω οτι δεν το εχω δοκιμασει γιατι την εποχη της τρελλας μου χορηγουσαν σχεδον εν αγνοια μου καποιο αλλο φαρμακο.

Alkmeon
12-01-2007, 23:28
......Απο τα νεοτερα νευροληπτικα επομενως!

keep_walking
13-01-2007, 04:48
...και δουλευει πραγματικα καλα σε μενα.Δεν ειχα προβλημα με τα θετικα συμπτωματα ουτε με τα risperdal αλλα στον τομεα των αρνητικων συμπτωματων εχει κανει πραγματι τη διαφορα και αν ειναι δυνατον νομιζω εχει βελτιωσει και τις γνωστικες μου λειτουργιες.Χωρια κατι ψιλοπαρενεργειες των risperdal που δεν τις εχω πλεον,ουσιαστικα δεν εχω καμμια παρενεργεια και δεν ηθελα ουτε να τα κοψω αλλα ουτε να αλλαξω τη δοσολογια...θα δειξει η εξεταση ομως ελπιζω να βγει καλη.

τι-ποτέ
13-01-2007, 08:45
καλή μέρα κιπ!
κι εγώ όπως και όλοι νομίζω, νιώθουμε κοντά σου, η σπάνια διαύγειά σου μας έχει κερδίσει, σε θέλουμε όλοι γερό και δυνατό όπως είσαι. πότε θα βγουν οι εξετάσεις;

keep_walking
13-01-2007, 09:28
Θα επαναλαβω τις εξετασεις σε ενα μηνα να δουμε τι μεταβολες υπαρχουν απο την τελευταια.

Kassi
08-07-2007, 00:36
Μιας και διαβασα σε ερευνες οτι ο θυρεοειδης προκαλει πολλες φορες παρομοια ψυχολογικα προβληματα αποφασισα να κανω μια εξεταση του θυρεοειδη.
Βγηκε καλη κανενα προβλημα σε αυτο αλλα μου ζητησαν να κανω και μια γενικη εξετασε αιματος.
Λοιπον το συκωτι μαλλον εχει αρχισει και τα παιζει.Κατα 99,99% συμφωνα με το γιατρο οφειλετε στην φαρμακευτικη αγωγη που παιρνω.
Δεν εχω κανει παλιοτερα εξετασεις και δεν μπορει να συγκρινει αν οι αριθμοι εχουν ανιουσα ή κατιουσα πορεια ή σταθερη και με προετρεψε να κανω εξετασεις μετα απο ενα μηνα παλι για το συκωτι.
Μου ελεγε να του πω το γιατρο που με παρακολουθει και μου γραφει τα φαρμακα και γιατι δεν ειχα κανει εξετασεις πιο πριν ενω παιρνω τετοια φαρμακευτικη αγωγη...γιατι δεν ειχα κανει εξετασεις θυρεοειδη τοσο καιρο και πηγα επειδη διαβασα κατι και εγω του απαντουσα οτι απλως ο γιατρος μου γραφει τα φαρμακα (παει αλλος και τα γραφει για μενα) και οτι δεν εχουμε περαιτερω επαφη εδω και χρονια (απο τη αρχη δλδ χεσμενο με ειχε εχουμε συναντηθει συνολικα μια ωρα τοσα χρονια).

Κοίτα αυτό με το μια ζωή χεσμένο με είχε μου άρεσε.Αλλά όμως από ότι μας είπες δεν πατούσες κι εσύ γιατί πίστευες ότι δεν σε βοηθά...Οπότε;....
Κοίτα και στο χέσιμο κάποιο ενδιαφέρον θα το βρεις...Λίγο είναι βρε ότι καταπονεί τον τένοντά του και σου γράφει τα φαρμακάκια;Είσαι απαράδεκτος και αγνώμων..Να σου πω κι οι γιατροί μου τίποτα.Δεν με είχαν ενημερώσει για τις παρενέργειες των φαρμάκων-σιγά μην το έκαναν,δεν θα τα έπαιρνα, κορόιδα ήταν;Μόνη μου τις έμαθα σιγά σιγά.Γι\'αυτό αισθάνομαι ότι έπρεπε να έχω πάρει ένα δίπλωμα για την πρακτική μου και μόνο εμπειρία.....Πάντως επανεξέτασε το πρώτο μου σχόλιο.Δηλ.μην τυχόν παίζει να έχεις εσύ χεσμένο το γιατρό και όχι αυτός.....

Alkmeon
16-07-2007, 21:54
ολα παιζουν!

kallia13
17-07-2007, 09:57
τα χαπια για το άγχος και τα νεύρα πρέπει να τα πέρνουμε για πάντα ή για κάποιο διάστημα?

keep_walking
18-07-2007, 23:50
δεν ξερω kallia13 μαλλον αναλογως την περιπτωση.

Γι\'αυτό αισθάνομαι ότι έπρεπε να έχω πάρει ένα δίπλωμα για την πρακτική μου και μόνο εμπειρία.....Πάντως επανεξέτασε το πρώτο μου σχόλιο.Δηλ.μην τυχόν παίζει να έχεις εσύ χεσμένο το γιατρό και όχι αυτός.....

Δεν ξερω ποιος εχει χεσμενο ποιον παντως αυτην τη στιγμη ειμαι εγω χεσμενος λιγο απο το φοβο μου γιατι εκανα μια σειρα εξετασεων και τις περιμενω με αγωνια...αυριο βγαινουν

Kassi
19-07-2007, 01:04
Ελπίζω να πάνε όλα καλά.....

keep_walking
19-07-2007, 01:07
Ευχαριστω Kassi μακαρι ολα να πανε καλα εχω μια εντονη ανησυχια (εχω βασιμους λογους απλως δεν θελω να τους αναφερω αυτη τη στιγμη).

Kassi
19-07-2007, 01:13
keep-informing us!!!!

NikosD.
19-07-2007, 02:24
Ολόψυχα σου εύχομαι, όλα να πάνε καλά Κιπ!

keep_walking
19-07-2007, 13:04
Ευχαριστω dodoni.
Τα νεα μου σημερα ειναι ΙΚΑ=μεγιστη ταλαιπωρια αλλα φανταζομαι ηδη το ξερετε αυτο...πηγα σε ιδιωτη και θα ξεμπερδεψω στο πατ κιουτ αυριο.

ex_hus
19-07-2007, 13:15
Ο ορισμός του δημοσίου τομέα.
Αφού πρώτα σου βγάλουν την ψυχή, στο τέλος θα σε αναγκάσουν να πάς στον ιδιώτη για να γίνει η δουλειά σου.
Αγκρρρρρρρρ

keep_walking
20-07-2007, 13:06
Τα νεα ειναι καλα και μερικως ασχημα.
Το συκωτι ειναι επιβαρυμενο απο την φαρμακευτικη αγωγη και απο οτι μου ειπανε πρεπει να προσεξω και λιγο την διατροφη μου.
Τα καλα νεα ειναι οτι δεν εχω ηπατιτιδα Α και Β...υπηρχε μια πιθανοτητα να εχω....αισθανομαι ξαλαφρωμενος.

kallia13
20-07-2007, 13:19
Εγω θέλω να πάω ψυχολόγο αλλα δεν ξέρω που να βρω :(

keep_walking
20-07-2007, 13:23
Στον χρυσο οδηγο του ΟΤΕ κοιταξες?
www.xo.gr
Μπορεις αν δεν βρεις ψυχολογο να πας σε ψυχιατρο και να σε κατατοπισει για το που να απευθυνθεις.
Δεν ξερω που μενεις για να βοηθησω...μπορει ο dodoni να μπορει να βοηθησει.

kallia13
20-07-2007, 13:31
κυπρο μενω

keep_walking
20-07-2007, 14:13
Που στην κυπρο ενδιαφερεσαι?

keep_walking
20-07-2007, 14:14
http://www.cytayellowpages.com.cy/
αν θες να ψαξεις μονη σου αλλα ειναι λιγο δυσχρηστο το site.

kallia13
20-07-2007, 14:19
λευκωσια

ευχαριστω που απαντας

keep_walking
20-07-2007, 14:22
Εμ βρηκα καμμια 50αρια τηλεφωνα θες αντρα ή γυναικα?

kallia13
20-07-2007, 14:22
οκ...μου΄τους έβγαλε σε ευχαριστω παρα πολυ :)

keep_walking
20-07-2007, 14:23
Τιποτα ελπιζω να πεσεις σε καναν καλο-η:)

kallia13
20-07-2007, 14:24
δεν ξερω τι να διαλεξω
αντρα η γυναικα

keep_walking
20-07-2007, 14:24
Γυναικα θα διαλεγα εγω ειναι εχμ πιο εξυπνες συναισθηματικα:P

kallia13
20-07-2007, 14:26
χμμ οκ

Kassi
20-07-2007, 17:43
Άντρες ,γυναίκες!Ανάλογα μάλλον με ποιον θα αισθάνεσαι πιο άνετα και να είναι και καλός....

keep_walking
20-07-2007, 23:34
Ναι αυτο που λεει η kassi ειναι το σωστο βεβαια παντως εγω θα αισθανομουνα πιο ανετα με γυναικα...το να \"κλαψουριζω\" μπροστα σε καποιον αντρα και να του αναλυω τα προβληματα μου...μπα δεν μου ερχεται...δεν ξερεις βεβαια ποτε αν δεν δοκιμασεις.

vince
21-07-2007, 12:20
keep αν κατάλαβα καλά το συκώτι σου επιβαρύθηκε απο τα αντιψυχωτικά? Αν επιτρέπεται πόσο καιρό τα παίρνεις και σε τι δόση?

keep_walking
21-07-2007, 12:33
Περιπου 8 χρονια...για κανα 6αρι χρονια risperdal και περιπου 2 χρονια abilify (στο περιπου γιατι δεν τα παω καλα με τον χρονο).
Δεν παιρνω αλλα φαρμακα...εχω αρνηθει κατα καιρους να παρω αντιαγχολυτικα και αλλα συναφη...enough is enough:)
Ο γιατρος μου ειπε ειναι απο τα φαρμακα.

vince
21-07-2007, 12:40
Μέσα σε αυτά τα 8 χρόνια είχες καμιά υποτροπή? Θέλω να πιστεύω πως όσο παίρνω τα φάρμακα και είμαι συνειδητοποιημένος είναι όλα οκ.

keep_walking
21-07-2007, 12:47
Χμ για διαστηματα τα εκοβα και ειχα τα χαλια μου...επισης η αναρρωση κρατησε πολυ καιρο...αργη και επιπονη διαδικασια...αλλα αισθανομαι τωρα πολυ καλα απο τοτε κυριως που αλλαξα και την φαρμακευτικη μου αγωγη.
Ναι οσο παιρνω τα φαρμακα πλεον δεν φοβαμαι καθολου την υποτροπη...το αισθανομαι στο πετσι μου οτι δεν εχω τιποτα να φοβαμαι.
Δεν ξερω τι θα γινει αν μου δωσει κανα γερο χτυπημα η ζωη βλεπε θανατος συγγενικου προσωπου ή κατι αλλο αλλα πιστευω οτι ολα ειναι μια χαρα πλεον.
Φοβαμαι μην χρειαστει να ελαττωσω τις δοσεις μονο...θα ηταν κριμα γιατι μερα με τη μερα αισθανομαι ολο και καλυτερα...καμμια σχεση με παλια.

Alkmeon
02-08-2007, 17:37
χμ,χμ!εγω γραφω χρονια ρισπερνταλ και δεν εχω δει τιποτα ιδιαιτερο στα ηπατικα sgot,sgpt,αλκαλικη φωσφαταση,γgt Επαιρνες ποτε σταθεροποιητες του συναισθηματος[τα αντιεπιληπτικα εννοω]Αυτα,δεν τα εχω σε μεγαλη υποληψη...

keep_walking
02-08-2007, 18:19
Οχι τα μονα φαρμακα ηταν τα risperdal παλια και to abilify τωρα....θα σου γραψω Alk τις τιμες που εχω αργοτερα γιατι δεν εχω αυτη τη στιγμη τις εξετασεις σπιτι να μου πεις την γνωμη σου.
Ευχαριστω.

Alkmeon
02-08-2007, 23:45
....μια που θα γραψεις αυτες γραψε και αν εχεις τιμες προλακτινης και cpk [αυξανονται αυτες με τα νευροληπτικα]παντως αν τα ηπατικα ειναι αυξημενα τα ποτα με φειδω ε;

keep_walking
03-08-2007, 00:55
CPK 542 IU/L (φυσιολ.τιμες 38-174)
SGPT/ALT 108 IU/L (φυσ.τιμες 5-35)
SGOT/AST 43 IU/L (φυσ.τιμες 5-37)
G-GT 219 UI/L (φυσ.τιμες 9-55)
Aλκαλικη Φωσφαταση 55 UI/L (Φυσ.τιμες 25-125)
LDH 443 UI/L (Φυσ.τιμες 170-480)

Ελπιζω να μην ξεχασα τιποτα σαν κινεζικα μου μοιαζουν:p
Ποια ειναι η γνωμη σου Alk συντρεχει λογος ανησυχιας?

Kassi
03-08-2007, 01:46
Συντρέχει I feel....
Ό,τι είναι πάνω του φυσιολογικού.....είναι κατάτι λίγο ή κατάτι πολύ ανησυχητικό..Σε καθησύχασα εε;;;
Σκέψου με αυτές τις τιμές για φυσιολογικές σε SGOT & SGPT ότι εγώ στην ίωση είχα βαρέσει 650κάτι το ένα 300κάτι το άλλο.....Τα έδειξες σε παθολόγο ή στον ψυχίατρο;;;

keep_walking
03-08-2007, 09:01
Ο παθολογος μου ειπε...ε αφου πρεπει να παιρνεις τα φαρμακα ενταξει...στον ψυχιατρο δεν το εδειξα.

Alkmeon
03-08-2007, 09:45
.....αυτο που συμβαινει ειναι οτι δεν πρεπει να πινεις γενικως!Οταν αυξανεται πολυ η ALT[SGPT] μας κανει να σκεφτουμε χρηση ακοολ,ηπατιτιδα,παγκρεατιτ ιδα η μπορει να οφειλεται σε ενδομυικη χρηση φαρμακων-εκανες ποτε ενεσιμα νευροληπτικα η τα επαιρνες απο το στομα;Επισης ειναι τσιμπημενη η ΑST[SGOT] κι αυτη αυξανεται οταν εχουμε καποιο πρβλ στο ηπαρ η στην καρδια-Εχεις κανει και εξεταση χολερυθρινης;Παντως η αλκαλικη φωσφαταση ειναι μια χαρα!Η CPK ειναι αυξημενη λογω νευροληπτικων-Αν τα μειωνε λιγο ο ψ

keep_walking
03-08-2007, 09:51
Ενεσιμα δεν εχω κανει ποτε...ηπατιτιδα εκανα εξετασεις δεν εχω.
Ολικη χολερυθρινη 1,1 mg/dl (φυσ.τιμες 0.1-1.3)
Παιρνω 30 mg abilify τωρα...ισως αν τα πηγαινα στο 20-25 ή να αλλαξω φαρμακα?

Παει το τζιν-τονικ:(

Alkmeon
03-08-2007, 10:00
α πολυ καλα!αρα μειωνουμε αμπιλιφαι,κοβουμε τζιν ,βαζουμε χυμο πορτοκαλι και παγωτο και ειμαστε ενταξει ναι;Μηπως εχεις σακχαρο βρεεε;χαχα

keep_walking
03-08-2007, 10:03
Στο παγωτο δεν λεω οχι:)Τρελλαινομαι για παγωτο:)
Σακχαρο?Οχι απο οτι ξερω αλλα οσο ζεις μαθαινεις:P
Ευχαριστω πολυ Alk.

Alkmeon
03-08-2007, 10:06
....ε ωραια !παγωτο κασσατο της kassi μια χαρα ειναι!για παιρνε και κανενα salmon oil που εχει ω3λιπαρα γιατι μαλλον δεν θα πολυτρως ψαρι!1-2 καψουλες τη μερα μια χαρα ειναι!

keep_walking
03-08-2007, 10:26
Ψαρι?
Τρωω ψαρονεφρι:D

keep_walking
03-08-2007, 20:39
Ευτυχως που οι γιατροι δεν μου εκοψαν τους καφεδες και τα τσιγαρα....σσσσσ μην μας ακουσουν:P

Kassi
03-08-2007, 23:08
Ενεσιμα δεν εχω κανει ποτε...ηπατιτιδα εκανα εξετασεις δεν εχω.
Ολικη χολερυθρινη 1,1 mg/dl (φυσ.τιμες 0.1-1.3)
Παιρνω 30 mg abilify τωρα...ισως αν τα πηγαινα στο 20-25 ή να αλλαξω φαρμακα?

Παει το τζιν-τονικ:(
Άσε κάτω το τζιν-τόνικ Keeeeeeeeeeeep!!!!Εδώ προέχουν άλλα!!!!....το θέμα είναι ότι το προηγούμενο συνήθως το λέμε για παροδικές καταστάσεις αλλά εδώ εγκαινιάζουμε την μακρόχρονη χρήση του....Θα προέχουν μια ζωή άλλα...οπότε yok Τζιν Τόνικ....

Kassi
03-08-2007, 23:09
Στο παγωτο δεν λεω οχι:)Τρελλαινομαι για παγωτο:)
Σακχαρο?Οχι απο οτι ξερω αλλα οσο ζεις μαθαινεις:P
Ευχαριστω πολυ Alk.

Ε καιρός να αποκτήσεις.....μετά την αντικατάσταση του Τζιν με ice-cream...

Kassi
03-08-2007, 23:12
Ψαρι?
Τρωω ψαρονεφρι:D

Επειδή ήμουν(και εν μέρει είμαι) καραπορωμένη με την διατροφή άκουγα διάφορα...ένα εκ των οποίων ήταν ότι τι κι αν τρως το ψαράκι σου τα λιπαρά σου τα Ω δεν τα λαμβάνεις αν δεν πάρεις στο καπάκι και την καψουλίτσα..Μα βρε παιδιά τους έλεγα μαζί με τον σολωμό(πλούσιο σε Ω3 λιπαρά) είναι ανάγκη και η συνοδευτική κάψουλα;;;;Ω ναι μου απάντησαν...Οπότε πάρε Ω3..Δεν βλάπτουν...Λένε πως έχουν και αντικαταθλιπτική δράση...Βέβαια εγώ ακόμα δεν σώθηκα....

Kassi
03-08-2007, 23:13
Originally posted by Alkmeon
....ε ωραια !παγωτο κασσατο της kassi μια χαρα ειναι!για παιρνε και κανενα salmon oil που εχει ω3λιπαρα γιατι μαλλον δεν θα πολυτρως ψαρι!1-2 καψουλες τη μερα μια χαρα ειναι!

Πάω με όλα ένα πράγμα..Να\'τη και η παγωτοβιομηχανία....!!!!!!

Alkmeon
05-08-2007, 01:10
....επομενως για να συνοψισουμε ολοι μπορουν να πιουν ποτο εκτος απο την κασση [που ειναι μικρη οποτε ....μονο κρεμα και ρυζογαλο] και τον κιπ [που ειχε πεσει στο βαρελι με το τζιν οταν ηταν μικρος οποτε ...μονο παγωτο]

Kassi
05-08-2007, 05:05
Γκρρρ....Μικρή εεεεε;;;;;;Είμαι άνω των 18.......Να το πάω μήπως στις κρέμες για βρέφη;;;;Θα το ρίξω στην πορτοκαλάδα.....Ο Κηπ ναι..Θα λεγόταν ο νέος διαφοροποιημένος Οβελίξ......

Kassi
05-08-2007, 05:07
Για την Ίντερ που είναι στις κακές της κερνάει κάτι το μαγαζί;;;Εκτός από Λύρικα και Λαργκακτίλ...

Alkmeon
05-08-2007, 19:07
...στις κακες της;ενα γλυκο του κουταλιου νερατζακι με ενα espresso!ελληνοιταλικες εμπνευσεις δηλαδη!

Kassi
05-08-2007, 22:10
Μ\'αρέσει πως τα συγκερνάς....Πορτοκαλάδα με παγωτό στον Κηπ,νερατζάκι με Εσπρέσο στην Ίντερ...Γευστικά ταιριάζουν απόλυτα!

ex_hus
06-08-2007, 08:07
Τελικα να βρείτε ζαχαροπλαστείο έπρεπε να είναι ο τίτλος. Ζαχαροπλαστείο που να ενδιαφέρεται (για τον πελάτη)

Kassi
06-08-2007, 11:59
Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.....Τ μελώσαμε πολύ το θέμα λες ε;;;Συρόπι,παγωτό θα πάμε από ζάχαρο στο τέλος και να δω ποιος γιατρός θα ενδιαφέρεται!!!

Kassi
06-08-2007, 12:00
Άσχετο αλλά μου βγήκε η παρακάτω φράση με τα αυτά κι αυτά....Ζαχαροπλάστης ήταν ο πατέρας σου κοπελιά;;;;

Alkmeon
07-08-2007, 14:59
....χαχαχα ex hus μαλλον ο παθολογος θα ενδιαφερθει και θα αρχισουν οι καμπυλες σακχαρου!

keep_walking
07-08-2007, 22:37
Τελικα αυτα τα χαπακια με το Ω3 ειναι τεραστια...φοβομουν να τα καταπιω μην πνιγω:P...και εψαχνα τις οδηγιες μηπως επρεπε να τα μασησω...τελικα καταπια ενα...δεν μου κολλησε στο λαιμο την γλυτωσα:D

Kassi
07-08-2007, 23:17
Αχαχαχαχα..Ναι όντως είναι μεγαλούλικες οι κάψουλες Ω3..Απλά αναρωτιόμουν αν χρειάζονται όταν η διατροφή είναι ισορροπημένη..Μήπως δηλ.είναι υπερβολικό να παίρνουμε 2 και τρεις κάψουλες που συνίστανται όταν λαμβάνουμε από τα ψάρια το Ω3,Ω6,Ω9..Εγώ πάντως με κάψουλες την βγάζω,χαχα και έχω βρει μάλιστα μια συσκευασία και με τα τρία Ω..Μια κάψουλα 3 Ω μαζί...Συλλογή γραμμάτων..Ε,ρε που καταντάμε..

ex_hus
08-08-2007, 17:21
Ετσι είναι άμα έχεις φαρμακείο βρίσκεις 3 σε ένα και συμφέρει.

Alkmeon
08-08-2007, 21:05
...κιπ μη δαγκωνεις γιατι εχει ασχημη γευση οποτε μετα θα σκεφτεσαι κανενα τζιν για να αλλαξει....

Kassi
08-08-2007, 23:39
Originally posted by ex_hus
Ετσι είναι άμα έχεις φαρμακείο βρίσκεις 3 σε ένα και συμφέρει.

Κακιούλες Εξ;;;Δεν το βρήκα σε φαρμακείο αλλά σε κατάστημα με βιολογικά.....Ψάχνοντας πας στην πόλη Εξ.....
Αλκ σωστός.....αν και δεν νομίζω να έχει άσχημη γεύση το Ω.....Θα πάω να το δοκιμάσω από περιέργεια...

Alkmeon
09-08-2007, 13:53
...εμ εχει λιγο ασχημη ,ετσι μου φαινεται εμενα,τωρα περι γευστικων προτιμησεων....χαχαχα

keep_walking
10-08-2007, 00:03
Πηρα τα Ω3...ελαττωσα την δοση στο abilify (μου εχουν μεινει χαπακια 30αρια και τα κοβω)...μετα θα παρω τα 20αρια...για να δουμε πως θα παμε:)

Kassi
10-08-2007, 00:10
Καλά τα Ω3;;;;Αλκ σόρυ αλλά η γεύση του δικού μου πολλαπλού Ω μια χαρά μου φάνηκε..Είχε μια ψαρίλα μέσα που μου άρεσε...Σαν να έτρωγα σολωμό...Βρε την χαζή..Τόσο καιρό να της καταπίνω αμάσητες...

keep_walking
10-08-2007, 00:18
Πολλαπλα Ω ε? και εγω μονο ενα Ω τι να λεω ζηλευω:P

Kassi
10-08-2007, 00:25
Axaxa...Όπως λέμε πολλαπλά χτυπήματα.....από Ω αυτή τη φορά..Σε βαράει το 3 το 6 και το 9 μαζί...3 σε ένα ούτε σαμπουάν τέτοια επιτυχία....Μη μου ζηλεύεις Κηπ.....Καλό είναι και το σκέτο 3...Μοιάζει το πιο σημαντικό αν σκεφτούμε την διαφήμιση που έχει φάει..