PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ 'Η ΚΑΤΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ?

multikara
07-02-2012, 23:23
Γεια σας !! το προβλημα μου ειναι κυριως ιατρικης φυσεως και δε ξερω αν θα μπορουσε καποιος να μου πει τη γνωμη ή την εμπειρια του... με τη κοπελα μου ολα δειχνουν οτι οπου να ναι θα προχωρησουμε τη σχεση μας και θα κανουμε σεξ για πρωτη φορα !! αυτο που με προβληματιζει ειναι πως δε ξερω ή δε μπορω να καταλαβω αν το να μη βγαινει με ευκολια το κεφαλι του πεους εξω ! και επισης με προβληματιζει το γεγονος οτι και οταν ακομα βγαινει εξω δε μενει εκει αλλα παλι τ πετσακι ανεβαινει πανω για να τ κρυψει! δε γνωριζω αν εχει να κανει με τη στυση αν ειναι καλη ή κακη!! αν μπορει καποιος ας βοηθησει ευχαριστω

xrhstos
08-02-2012, 00:52
φιλε εχεις προσπαθησει να κατεβασεις ποτε το πετσακι οταν ειναι σε στυση?αν βγαινει ολο δεν εχεις προβλημα! αν δεν βγαινει ολο προσπαθησε σιγα σιγα με λιπαντικο! αν παλι δεν ανοιγει δεν κατεβαινει τοτε εχεις φιμωση http://el.wikipedia.org/wiki/Φίμωση

path
08-02-2012, 01:12
μαλλον θα χρειαστεις γιατρουλη ...

elis
08-02-2012, 15:36
μια χαρα εισαι φιλε φιμωση μαλλον εχεισ συμβαινει σε πολλα παιδακια αυτο κ ειναι φυσιολογικο τοσα χρονια ομωσ μονοσ σου δεν καταλαβεσ τιποτα;

jimmaster
08-02-2012, 15:43
Δεν νομιζω να ειναι φιμωση. Ειναι απλα σφιχτο. Κι εμενα ετσι ειναι. Στο σεξ 99,9% δεν θα εμποδισει πουθενα. Αν ομως κατα τη διαρκεια νιωσεις πονο σαν να τραβαει πολυ τοτε προς στιγμην απλα θα χρειαστεις λιγη λιπανση αλλιως πηγαινε εναν ουρολογο και θα το δει. Μην ανησυχεις μπρο δεν ειναι απολυτως τιποτα και δεν ειναι προβλημα υγειας. Πυροβολα αφοβα

multikara
08-02-2012, 16:30
Ρε παιδια τσουζει λιγο αλλα δεν εχω προβλημα να το κατεβασω τελειως... αυτο δε μπορω να καταλαβω αν ειναι φυσιολογικο... οταν δεν ειναι σε πληρη στηση αλλα ειναι πιο χαλαρο βγαινει παρα πολυ ευκολα !! και επισης εχω ακουσει πως μερικες φορες δεν αρκει επεμβαση για φιμωση αλλα κανονικη περιτομη... σε ορισμενες περιπτωσεις

elis
08-02-2012, 17:09
αμα ειναι ετσι τοτε μηγν αγχωνεσαι εχεισ βραχυ χαλινο ο χαλινοσ ειναι το κομματι που ενωνει το πετσακι με το κεφαλι αμα πονασ μονοσ σου ειτε που θα σου κοπει στην πραξη ειτε το κοβεισ μονοσ σου με εγχειρηση τοπικη αναισθησια κλπαυτη ειναι η λεγομενη παρθενια για τουσ αντρεσ που εχεισ ακουσει στανταρ

xrhstos
08-02-2012, 19:19
αν μπορεις να το κατεβασεις τελειως οταν εισαι σε στυση δεν εχεις τοτε προβλημα!σιγα σιγα θα ανοιξει και δεν θα ειναι τοσο σφιχτο! μπορει να εχεις και βραχυ χαλινο αλλα οταν κανεις σεξ με προφυλακτικο ειναι δυσκολο να κοπει, σε μερικους κοβεται και με αυνανισμο ...ναι η φιμωση χρειαζεται επεμβαση για να διορθωθει και σε σπανιες περιπτωσεις μπορει να διορθωθει με καποιες ασκησεις κτλ..βασικα πηγαινε σε εναν γιατρο να σου πει την γνωμη του και θα καταλαβεις αμα εχεις κατι

path
08-02-2012, 19:24
{...οταν δεν ειναι σε πληρη στηση αλλα ειναι πιο χαλαρο βγαινει παρα πολυ ευκολα !! }}<
Οταν δεν ειναι σε πληρη στυση τι να το κανεις ???
μονο για να κατουρας ??!!

path
08-02-2012, 19:29
{...μπορει να εχεις και βραχυ χαλινο αλλα οταν κανεις σεξ με προφυλακτικο ειναι δυσκολο να κοπει, σε μερικους κοβεται και με αυνανισμο}<
Αν εκτος της φιμωσης υπαρχει και βραχυ χαλινο , τοτε σιγουρα θελει επεμβαση , με αναισθητικο δεν θα νοιωσει τιποτα .
Αν ομως τοιχον κοπει στο σεξ η σε αυνανισμο εχει φοβερο πονο !! Δεν αξιζει να το ρισκαρει σ καμια περιπτωση .
-Ο μισος πλανητης κανει περιτομη για αυτους τους λογους , το κανουνε σε μικρη ηλικια βεβαια . Αν το κανεις μεγαλος μαλλον χρειαζεται αναισθησια και ειδικος οπωσδηποτε.

multikara
08-02-2012, 23:08
Με ολο αυτο με εχει καταβαλει απιστευτο αγχος και δε μπορω να εχω πληρη στηση ... το σκεφτομαι συνεχεια και προσπαθω να εχω στησει για να τσεκαρω αν οντως ποναω... φοβαμαι λιγο να παω στο γιατρο αν και δε θα πρεπε ... απλα λετε πως μπορει να σπασει κατα τη διαρκεια του σεξ! αυτο δε μπορει να συμβει σε ολους ?? γιατι μονο σε οσους εχουν βραχυ χαλινο?? και αν εχει παει καποιος στο γιατρο μπορει να μου πει τι ακριβως εξεταζει ??

elis
08-02-2012, 23:46
εσυ θα του πεισ οτι πονασ κι αυτοσ θα σε βαλει χειρουργειο θα σου κανει μια αναισθητικη κ μετα στο κοβει και στο ραβει θα το χεισ δμενο κ δεν κανει να καυλωσεισ γιατι θα σπασουν τα ραμματα εγω ειχα σπασει μερικα στα αρχιδια σου δεν παθαινεισ τιποτα μετα θα εισαι καμπριο δεν ειναι περιτομη αυτο μη νομιζεισ τιποτα τετοιο θα εχεισ πετσακι κανονικα αλλα θα ειναι ανεξαρτητο θα πηγαινει παλι μονο του κατω οταν καυλωνεισ κλπ δεν ειναι τιποτα πιο ωραια ειναι χωρισ χαλινο

multikara
08-02-2012, 23:53
φιλε ευχαριστω πολυ.. δε τη φοβαμαι τοσο την εγχειρηση ... απλα σκεφτομαι να παω αρχικα στο γιατρο μονος μου χωρις να το πω και στους γονεις μου ... μπορει ο γιατρος αν δει να μου αν οντως χρειαζομαι την επεμβαση ή οχι?? και αν μου πει πως χρειαζομαι να ενημερωσω και τους δικους μου... μη τους ανησυχησω τσαμπα... απλα να μου φυγει το αγχος σε περιπτωση που ειναι ολα οκ !! ξερεις αν μπορει ο ιδιος να καταλαβει τι χρειαζεται χωρις να του πω αν ποναω ή οχι?? γιατι οπως ειπα και παραπανω δε γνωριζω αν αυτο το ελαφρυ τσουξιμο ειναι φυσιολογικο και απ το αγχος δε μπορω να εερθω και σε πληρη στηση για να διαπιστωσω απο μονος μου ... απλα θελω να ηρεμησω με αυτο το θεμα

elis
09-02-2012, 00:38
φιλε αυτο το τσουξιμο τωρα που το σκεφτομαι μπορει να ειναι κ καμια ουρολοιμωξη κλπ εχεισ κανει σεξουαλικη επαφη πιο πριν;οτι κ να ναι παντω αυτα ειναι απλα πανε σε ενα γιατρο κ θα σου πει πεστο κ στουσ γονεισ σου δε θα ανυσηχησουν οσο νομιζεισ οι γονεισ να ξερεισ παντα δειχνουν οτι ανυσηχουν αλλα λιγεσ φορεσ ανυσηχουν πραγματικα εσυ οταν ανυσηχεισ μπορεισ να μιλησεισ αμα μιλανε κ λενε διαφορα σημαινει οτι το πηραν ελαφρα οποτε μην αγχωνεσαι

multikara
09-02-2012, 00:58
φιλε ηδη κανονισα με ενα φιλο μου να παω στο γιατρο τη παρασκευη ... ουρολοιμωξη δεν ειναι με τιποτα δεν εχω καμια απολυτως ενοχληση γενικοτερα εκτος απο αυτο... δεν ειχα σεξουαλικη επαφη πιο πριν και σκεφτομαι οτι μπορει για αυτο να υπαρχει το τσουξιμο και δε το εχω συνηθισει απλα ... για το αλλο που σε ρωτησα... ο γιατρος πως σε εξεταζει ?? γνωριζεις κατι? με το που δει το πεος καταλαβαινει αν χρειαζεται την επεβαση?

elis
09-02-2012, 01:28
ο γιατροσ θα το δει θα του πεισ οτι πονασ θα το αξιολογησει απο τισ ερωτησεισ που θα σ κανει κ θα κανονισετε χειρουργειο αλλα καλο ειναι να ναι κι οι γονεισ σου γι αυτα νομιζω πρακτικα δλδ αμα σ πει για χειρουργειο τι θα πεισ να ρωτησω πρωτα κ μετα μετα θα πουν οι γονεισ σου παμε να ακουσουμε κ μια δευτερη γνωμη κ τσαμπα θα παει η μια επισκεψη

multikara
14-02-2012, 21:03
παιδια πηγα στο γιατρο και κανονισαμε χειρουργειο .. αλλα καποια πραγματα με προβληματισαν ... κατι μου πε για γενικη ή τοπικη ναρκωση και τον ρωτησα αν υπαρχει αναγκη για γενικη και μου ειπε οχι ... αλλα απο την αλλη σκεφτομαι πως η ενεση για την τοπικη ναρκωση θα πονεσει! ξερετε κατι για αυτο?? και επισης κατι ανεφερε στο πατερα μου οτι μια βδομαδα μετα 8α πρεπει να εχω το κεφαλι εξω απ οτι καταλαβα... αυτο πως ακριβως γινεται δε γνωριζω !! ξερει κανεις που να εχει κανει αντιστοιχη επεμβαση?

secretly
14-02-2012, 21:23
ελα μεγαλε.θα σε παρακαλεσω να μην αγχωνεσαι..εχω κανει καπου στα 18-19 μου αφαιρεση(κατι σαν ογκο)απο το στηθος..οι ενεσεις σε εμενα βεβαια ηταν πολλες γιατι ηταν πολυ ποιο δυσκολη εγχειρηση απο αυτην που θελεις να κανεις εσυ..και επειδη ημουν ολη κι ολη 40 κιλα με υποταση ο μαστολογος μου αποκλεισε κατηγορηματικα το θεμα της ολικης ναρκωσης.
ενα πραγμα θα σου πω..μετα την πρωτη ενεση που δεν ειναι τιποτε αλλο απο μια βαθυα ανασα...μουδιαζεις και τις λοιπες δεν τις αισθανεσαι σε αυτον τον βαθμο..
περισσοτερο πονο σου προκαλει ο φοβος παρα η ενεση..ε,κι εσυ δεν νομιζω να κανεις πανω απο δυο ενεσεις για το εν λογο..
μην φοβασαι καθολου,σκεψου απλα πως ολα θα τελειωσουν πριν το καταλαβεις και την αλλαγη στην ζωη σου μετα απο αυτο..χαλαρωσε και πηγαινε να το τελειωνεις δεν θα ειναι τιποτα,θα το δεις

xrhstos
14-02-2012, 21:28
φιλε εχω κανει εγχειρηση για να μου κοψουν τον χαλινο... νταξει δεν νομιζω να κανουν γενικες ναρκωσεις σε τετοια χειρουργεια εμενα μου κανανε παντως τοπικη αναισθησια... οταν μου κανανε τις ενεσεις δεν χαρηκα κιολας αλλα επρεπε να γινει!!!αμα κανεις περιτομη ναι το κεφαλι σου θα ειναι εξω γιατι δεν θα εχεις πετσακι!!!σφιξε τα δοντια σου και πηγαινε να μην εχεις προβληματα στο μελλον!!!!

multikara
14-02-2012, 23:41
οχι δεν ειναι περιτομη ... απλα δε καταλαβα ακριβως τι πρεπει να κανω μετα το χειρουργειο... εσυ ας πουμε τι εκανες για μια βδομαδα μετα? εβαζες καποια αλοιφη ή κατι αλλο?? αυτο δεν εχω πολυκαταλαβει ... και οσο για την ενεση νομιζω πως αρχικα δε βαζουν καποιο σπρει ή κατι αλλο ωστε να ψιλομουδιασει το σημειο και να μη την αισθανθεις πολυ? και στη περιπτωση του χαλινου που ακριβως γινεται η ενεση?? για να καταλαβω και το ποσο θα πονεσω ρωταω :-P

xrhstos
15-02-2012, 01:03
ε τοτε θα κανεις σαν και εμενα μια απλη επεμβαση αποκοπης του χαλινου ...μια βδομαδα μετα επλενα με betadin και εβαζα κατι αλοιφες πονο δεν ενιωθα...εμενα μου κατεβασαν το πετσακι καθαρισαν το κεφαλι και μου εκαναν ενεσεις ...εγω πονεσα λιγο γιατι ειχα πολυ ευαισθησια στη βαλανο με το που ακουμπαγα το κεφαλι με ετσουζε για τι δεν ειχε συνηθησει στην επαφη τωρα μου εχει περασει αυτο ελαχιστα νιωθω τσουξιμο...εξαρταται λοιπον το ατομο εσυ μπορει να μην το καταλαβεις καν!!δεν θα πονεσεις πολυ μην φοβασαι,ειμαστε αντρες αλλωστε χαχα!!!

multikara
15-02-2012, 08:30
Σκετη ταλαιπωρια δηλαδη για μια βδομαδα ε?? και για σεξουαλικεσ επαφες εχω ακουσει οτι μπορεις να εχεις μετα απο τρεις βδομαδες... ισχυει κατι τετοιο?? οσο για την ευαισθησια στη βαλανο εχω και εγω και πολυ ... αρα θα καλοπερασω και εγω χαχα !! πως γινεται ομως να βαζεις αλοιφες και ολα αυτα και να μη νιωθεις πονο ??

elis
15-02-2012, 14:00
λοιπον ακου σου βαζει μια ενεση με ξυλοκαινη ανισθητικο τοπικο ειναι αυτο περιμενεισ λιγη ωρα να σε πιασει αφου σε πιασει σου κοβει τισ δυο ακρεσ κ στη συνεχεια σου ραβει το σημειο εκεινο απο οπου περναει το πετσακι ειναι ενα αυλακι που εχεισ για να περναει το πετσακι στο ραβει λοιπον κ στο δενει με γαζα σφιχτα για να μην σπασουν τα ραματα οταν θα καυλωσεισ το βραδυ στον υπνο σου κ να σπασουν δεν πειραζει μετα απο μια βδομαδα πρεπει να ξαναπασ να στα βγαλει μπορεισ κ μονοσ σου αλλα αστο καλυτερα

multikara
15-02-2012, 16:50
Αυτη την ενεση φοβαμαι φιλε !! δε ποναει?? πανω στη βαλανο γινεται η ενεση?

elis
15-02-2012, 17:00
πρωτα σου βαζει αλοιφη με ξυλοκαινη κ μετα ρε δεν ποναει αμα πονεσει σταματανε σημαινει δε σε εχει πιασει η αναισθησια

xrhstos
15-02-2012, 19:18
ρε συ εξαρταται το ατομο! την αλοιφη την εβαζα χωρις να ακουμπαω το πεος και δεν αισθανομουν πονο!θα συμφωνησε σε οτι ειπε ο pad εκτος του οτι εμενα μου ειπανε οτι τα ραμματα φευγουν μονα τους με το πλυσιμο ετσι και οπως εγινε!λογικα ετσι θα σου πουνε και σενα .ναι γυρω στις 2-3 βδομαδες δεν θα πρεπει κανεις σεξ γιατι μπορει να σπασουν τα ραματα νομιζω μπορεις να αυνανιστεις μετα απο μια εβδομαδα αλλα σιγα οχι εντονα, δεν ποναει το σημειο παντως που εκανεις την επεμβαση(χαλινος)ισα ισα που χανει και ευαισθησια σε αυτο το σημειο...πηγαινε και δεν θα το μετανιωσεις βασικα ειναι αναγκαιο να πας ρωτα τον γιατρο αμα εχεις αλλες ερωτησεις!

multikara
23-02-2012, 22:22
Γεια σας και παλι!! Γραφω μετα απο καμποσο καιρο καθως την εκανα την επεμβαση !! νταξει το χειρουργειο δεν ηταν και τιποτα φοβερο ... δεκα λεπτα χρειαστηκαν μονο ... το προβλημα μου ειναι , κατι που δε μου το ειχε αναφερει ο γιατρος , οτι τωρα δυο μερες μετα νιωθω σε ακυρο χρονο κατι μικρες σουβλιες... και γενικα αισθανομαι τρομερα ευαισθητος σε αυτο το σημειο πλεον !! νιωθω οτι και να βαλω καποιο τζιν που ειναι πιο στενο θα πονεσω !! ξερει κανεισ τπτ για αυτο? οι αλλοι που καναν την επεμβαση ?? ποσο καιρο υπαρχει αυτο το μικροπροβλημα σχετικα με το τσουξιμο οταν φοραω τζιν ή οταν το ακουμπαω καπως αγαρμπα?

betelgeuse
23-02-2012, 22:43
Μπορει να εχει μολυνθει ή μπορει να μην ειναι και τιποτα.Αν θες να εχεις το κεφαλι σου ησυχο πηγαινε στον γιατρο και πες του το προβλημα.

elis
24-02-2012, 01:07
ρε δικε μου πληγη εχεισ εκει περιμενε να κλεισει να χτυπουσεσ το γονατο θα κανε 2 βδομαδεσ να κλεισει

bebe-q
24-02-2012, 03:22
Ο Γιατρός θα σου λύσει το πρόβλημα.Ένας φίλος μου είχε αυτό το πρόβλημα με αποτέλεσμα να σπάσει το πετσάκι του κατα τη διαρκεια της πράξης και να τον πιάσει αιμορραγία.Ήταν και μακρυά,εκτώς Αθηνών και καταλαβαίνεις τι έπαθε!Σοκ!Αλλα οκ,μη φοβάσαι,δεν είναι τίποτα,μιά μικρή επεμβασούλα και όλα καλά.Καλή επιτυχία. :)

sallonikios
25-02-2012, 10:07
file apo oti katalava apo ta legomena malon exeis fimosi den einai tpt pane ston giatro arxika tha sou dosi na vazis kremes mipos gini kala to peos sou.....pane min to amelisis gt to sex tha einai poli kalitero meta apo afto to mikroprovlimataki